Na Marcele si nejvíce cením toho, že to s námi vydržela...

Jméno : Lucie Šimková

Družstvo : Juniorky

Post: nahrávačka, univerzál

Ročník narození : 1992

Výška : 174 cm

                                                                  

 

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?

Volejbal jsem začala hrát od svých 6let, kdy mě taťka přivedl na volejbalové kurty za Národní dům ve Svitavách. První trenérkou byla Marcela Sezemská.

 

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?

Od mladších a starších žákyň jsem hrála vyloženě na postu nahravačky a s postupem času mě Marcela naučila také post univerzálu. Můj nejoblíbenější post je nahravačka.

 

Tvůj největší sportovní úspěch?

Můj největší úspěch ve volejbalu bylo 1. místo v kraji kde jsme se spolu se svými spoluhráčky zúčastnily Mistroství ČR ve Frýdku Místku. Další můj úspěch byl 3. místo na turnaji ve Vídni za mladší žákyně. A možnost reprezentovat Pardubický kraj také na Olympiádě ČR v Ústí nad Labem.

 

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?

Podle mého názoru je to určitě nahravačka, která hru řídí a diriguje ji!!

 

Sleduješ dění v oddíle? Kdo se ti v současnosti herně nejvíce líbí?

Ano, sleduji. Občas se chodím dívat na chlapy a dále také sleduji dění co se týče ženského volejbalu. Ale sleduji web volejbalových stránek a nejvíce rozhovory s hráči. V současnosti se mi nejvíce líbí Anička Bartošová. Její silná razance v útoku, ale také dobrá obrana. Dále se mi líbila Renata Jelínková, která měla vynikající útok a příjem, věděla, kdo kde stojí, na jakém místě, dokázala vyhecovat družstvo ale také občas si zařvat!!

 

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Moje přednost je podání a náhra, moje slabina? Myslím, že příjem .

 

Co ty a smečovaný servis?

Čekám, až přijde ten správný čas.

 

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušila?

Baví mě od všeho kousek, ale nejvíce mě baví cvičení s podáním a příjem. A nejraději bych zrušila cvičení s obíháním pod sítí.

 

Čeho si ceníš na svém současném trenérovi?

Na Marcele si nejvíce cením toho, že to s námi vydržela a hlavně naši pubertu a nálady kdy jsme chtěly přestat s volejbalem. Ale i její organizaci co se týče volejbalu a všeho kolem něho.

 

JINÉ
Oblíbená hudba?

Nejčastěji poslouchám Rihanna, David Guetta, Pink, Katy Perry a Akon, Avril Lavigne.

Jaký se ti líbí kluci/holky?

Musím na tohle odpovídat? Líbí se mi kluci, kteří ví, co od života chtějí, zábavný a hlavně hodný. V současné době jsem zadaná a spokojená, takže se dále nebudu vyjadřovat.

 

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?

Občas v létě kolo a v zimě když mám chuť a náladu tak jezdím doma na spinningu ale to jen zřídka, ale tohle léto budu častěji jezdit na kolečkových bruslích.

 

Jaké téma jsme vynechali a ty bys o něm ráda pohovořila?

Myslím si, že jste už vyčerpaly všechny otázky, na které bych odpověděla.

 

OTÁZKY JEN PRO TEBE

V současné době studuješ - prozradíš nám co a jaké máš případně plány od budoucna?

Studuji obor Sociálně právní činnost v Moravské Třebové a po udělání maturitní zkoušky bych se chtěla dostat na vysokou školu, ale na kterou to ještě nevím. Jsem přeci ve 3. ročníku a mám ještě chvíli času na rozmyšlení.

 

Letos jsi začala hrát opět za dorostenky...je velký rozdíl mezi ženským a juniorským volejbalem - jaký?

Ano to určitě. Letošní sezónu jsme do juniorek nastoupily jako nováčci soutěže, ale s postupem času se zápas od zápasu lepšíme a jsme čím dál víc ohranější a máme tu možnost hrát s dobrými týmy a stále se můžeme zdokonalovat v každých herních činnostech. Rozdíl mezi ženským a juniorským volejbalem je ten, že ženy mají větší zkušenosti než my dorostenky, ale doufám, že se dostaneme také na úroveň žen!!

 

Jaký signál/kombinaci nejraději nahráváš a naopak, ve kterém se necítíš moc jistě?

Můj oblíbený signál je pivo (pro nezasvěcené: střeďačka jde rychlík a hráčka z vedlejšího kůlu pětku) , ve kterém jsem si jistá, ale ostatní signály si musím ještě nacvičit, abych je měla na jedničku, ale ten čas nastane, doufám !!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll