Na začátek sezóny krásné 2 body pro nás!

Tak, konečně jsme se dočkaly, nadešel den začátku sezony. Natěšené, jak malé děti na Ježíška jsme se v neděli 14.10. v 7:00 vydaly do Pardubic vstříc našemu prvnímu dvojzápasu. Čas odjezdu teda nic moc, ale náladu nám to nezkazilo. Po příjezdu se rozdaly dresy a šlo se na věc.

Do prvního setu prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Renča na účku, Vendy s Káťou na bloku, Kika s Luckou na smeči¨a Baruška na liberu. Už od začátku jsme se soupeřkami držely krok a stav byl až do koncovky velice vyrovnaný. Občas tedy klasicky ulítl příjem nebo přišla krize neschopnosti složit balon, a to nás nejspíš v koncovce stálo cenné body. První set tedy skončil výhrou Pardubic 25:22. Ve druhém setu nastala drobná změna a sice místo Renči šla na účko Maki. Od začátku jsme pokračovaly v podobném tempu jako první set, tentokrát však přálo štěstí nám a druhý set si bereme pro sebe poměrem 25:23. Do třetího setu nastoupila stejná sestava jako v setu předcházejícím. I průběh setu nasvědčoval stejnému konci, bohužel koncovka nám opět trochu utekla, přišlo pár zkažených servisů, a naopak soupeřův kvalitní servis nás donutil udělat pár chyb na příjmu. Třetí set tedy berou Pardubice 25:20. Do čtvrtého setu jsme opět provedly menší změnu, na účko šla Kika a na smeč se vrhla Kíša. Odhodlané porvat se o tiebreak za podpory týmu svitavských mužů, kteří měli odehrát svůj taktéž premiérový zápas v této sezoně po nás, jsme se pustily do hry. Od samého začátku byl průběh setu opět velice vyrovnaný. Bohužel v koncovce nám nepřálo štěstí a s tím nejtěsnějším bodovým rozdílem si soupeř vzal i tento set pro sebe a zvítězil tak 3:1.

TJ Svitavy x TJ Sokol Pardubice I. 1:3

Po posilnění svačinkami z domova a výbornou buchtou od Káti jsme se vydaly zpět do tělocvičny podpořit naše svitavské muže. Bohužel ani jim štěstí nepřálo a svůj první zápas prohráli 0:3. Po dohrání, jsme nastoupily k našemu druhému zápasu porvat se o nějaké body. Do prvního setu nastoupila Renča na náhře, Kika na účku, Vendy s Káťou na bloku, Kíša s Luckou na smeči a Baruška na liberu. Tento set jsme začaly poněkud vlažně. Slušně řečeno. Soupeř nastoupil se skvělým servisem, který jsme nebyly schopné kloudně zpracovat a pokud ano, nesložilo se. První set si tak poměrně rychle vzal pro sebe soupeř a to poměrem 25:14. Do druhého setu jsme opět maličko pozměnily sestavu a místo Renči šla na náhru Anička. Ve druhém setu na nás už od začátku byla vidět bojovnost a touha přivézt domů nějaké body. Což se projevilo i na průběhu setu. V koncovce sice opět přišlo menší zaváhání, ale tentokrát bylo štěstí na naší straně a druhý set si bereme my - 25:23. Do třetího setu jsme nastoupily se stejnou sestavou a stejným elánem. Tenhle set měl ještě o trochu lepší průběh než set předcházející (25:19) a tudíž jdeme do vedení 2:1 na sety! Odhodlané dotáhnout tenhle zápas do vítězného konce a vzít si 3 body, jsme se vrhly i do setu čtvrtého. Od začátku se tento set pro nás vyvíjel dobře, bohužel pak se v koncovce opět nakupilo pár chyb, kdy ulítlo pár příjmů a nebyly jsme schopné složit balon, tudíž si soupeř čtvrtý set uhrál v koncovce pro sebe 25:22. A máme tu tiebreak. Opět. Ale to bychom nebyly my, tiebreakový královny, kdybychom si ten pátý set nezahrály. A, že tenhle se hrál skoro sám. Od začátku jsme si udělaly poměrně velký náskok, který jsme už nepustily a bez zaváhání zvítězily 15:4! A cenné dva body vezeme domů!

TJ Svitavy x TJ Sokol Pardubice I.    3:2

Děkujeme za podporu celému mužskému týmu a jejich drahým polovičkám, které rovněž přijely fandit. Také děkujeme Lukimu Siekierovi, který se zhostil funkce jak fanouška, tak šoféra, tak i fotografa. Příští týden hrajeme v sobotu 20.10. od 10:00 na Felberce proti Chocni, tak koukejte dorazit fandit! Těšíme se na Vás!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Anička Loukotová, Renča Odvárková, Káťa Kroulíková, Maki Šauerová, Terezka Kissová, Vendy Svobodová a Lucka Dědková.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll