Nadstavba KP juniorů / kadetů - 1.kolo

V neděli byla rozehrána nadstavbová část krajského přeboru juniorů a kadetů spojená s krajem Vysočina. Hrálo se za dobré organizace v Lanškrouně a nás čekala 4 utkání na dva vítězné sety. Vzhledem k možnostem haly, domácí připravili 2 hřiště, takže zápasy běžely rychle za sebou.

Naše výprava vyrazila od haly v 7:45 CET dvěma vozidly. Sestavu tvořili starší žáci a 3 hráči ročníku 1998 s cílem ladit souhru na kvalifikaci do extraligy kadetů. Turnaj tímto naprosto splnil naše očekávání
Svitavy – Jihlava 2:0 (13,16) a 2:0 (12,18)
S tímto soupeřem jsme odehráli náš první a poslední zápas. Když jsme je uviděli v šatně, jejich výška budila respekt, nicméně fyzické předpoklady jsou jedna věc, a volejbalová dovednost druhá. V té náš tým soupeře jednoznačně převyšoval.
Svitavy – Lanškroun 2:0 (-17,-20)
Prakticky pouze první set bylo jediné dějství za celý turnaj, kdy jsme nebyli spokojeni s výkonem kluků. Příliš mnoho nevynucených chyb nám neumožnilo být rovnocennějšími soupeři. Rovněž Peťa Leinweber nastoupivší po dlouhé době na nahrávce se hledal. Karta se obrátila druhý set. V nasazeném tempu ale tým nevydržel až do konce. Lanškroun se zkušenostmi některých borců z extraligy kadetů a 1. ligy juniorů překvapení nepřipustil.
Svitavy – Boskovice 1:2 (-17,18,-5)
Po prvním setu, kdy favorit soutěže dominoval na útoku, šel místo celý turnaj velmi dobře hrajícího Lukáše Siekiery opět Petr Leinweber. Začalo se mu na nahrávce dařit, kluci jej podpořili jak útokem, tak solidním blokem. Do stavu 20:13 pro naše barvy excelentní výkon bez chyb. V koncovce se bojíme vyhrát, nicméně pomáhá soupeř několika chybami na útoku. Třetí set si soupeř pohlídal od začátku a nakonec zaslouženě zvítězil.
Do zápasů jsme zapojovali tentokráte i libero, kde se vystřídali Adam Provazník a Filip Siekiera. Zvláště druhý jmenovaný překvapil výborným výkonem. Další kolo už tuto neděli ve VelMezu.