Nadstavbová část starších žáků zahájena

V neděli 21. ledna vyrazila svitavská výprava v množství 3 vozů a 16 hráčů do Hradce Králové k prvbímu kolu nadstavby starších žáků, kde A-tým bojoval ve skupině o 1.-5. místo a Béčko o 6.-10. pořadí. Pro tuto část se spojily oba kraje, tedy královohradecký a náš pardubický.Prakticky již druhý týden jsme počítali zraněné a nemocné. Na druhou stranu kádr je více než široký takže se nebylo na co vymlouvat.

 

B-tým opět sbíral zkušenosti. Dokázal porazit pouze Litomyšl. Zbytek soupeřů byl nad naše síly (Rychnov nad Kněžnou B, Dřevěnice a Geodézie Česká Třebová). Opět posun na nahrávce (kefurt, Kočvara). Dobrý turnaj odehrál Martin Bureš a Honza Vízdal.

Áčko v prvním utkání narazilo na Rychnov A, jinak velkého rivala z předchozí sezóny v nižší kategorii. I přes absenci obou smečařů (Klika ruka v sádře, Jarůšek nemoc), kluci působili sympatickým dojmem. Makali jako tým a ikdyž se nedařilo, bylo jich plné hřiště. Hecovačky a povzbuzovačky navzájem, obětavé zákroky v poli. I přes porážku 1:2 velká spokojenost. V dalším utkání jsme si velmi rychle poradili s Českou Třebovou (2:0). Hradec a Lanškroun byly lepšími na přihrávce a v útoku. S oběma 0:2, ale v každém zápase jeden velmi solidní set. A teď už hurá do Frýdku na Český pohár.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll