Náročný víkend nakonec za 2 body.

Po dlouhé třítýdenní pauze nás o víkendu čekaly hned dva dvojzápasy, a to proti soupeřům z prvních dvou příček tabulky – Dolnímu Újezdu a Moravské Třebové.

V sobotu 16.2. jsme se vydaly na palubovku Moravské Třebové. Soupeřky byly odhodlané nám oplatit celkem jasnou porážku, kterou utrpěly v podzimním zápase na naší půdě. Bohužel pro nás se jim to povedlo. Do prvního zápasu nastoupila na náhře Anička, na bloku Káťa s Vendy, na smeč šla Maki s Luckou a na účko Kika. Post libera opět připadl naší Barušce. V bojovné náladě se nesl celý první set, který byl velice vyrovnaný. Provázely ho dlouhé výměny a tahanice o každý balón. V koncovce měl však více štěstí soupeř a ujímá se tedy vedení 1:0. Druhý set byl rovněž vyrovnaný, jako ten první, tentokrát však bylo štěstí na naší straně a srovnáváme na 1:1. Třetí set byl zlomový, celou dobu jsme byly ve vedení. Bohužel však ani vedení 20:15 nám nestačilo na dotáhnutí setu do vítězného konce. Po boji tedy soupeř zvyšuje na 2:1 a čtvrtý set je pro nás jen trápením. K žádnému zvratu tedy nedošlo a soupeř bere 3 body za výhru 3:1.

TJ Svitavy : TJ Slovan Moravská Třebová 1:3

Před druhým zápasem jsme trochu podcenily rozcvičku a na některých z nás se začala projevovat únava po pátečním maturitním plese. Sestava byla v prvním setu stejná, akorát místo Aničky šla nahrávat Renča. První set byl dost rozpačitý, opět nám odešel příjem a soupeř se velmi rychle ujal vedení, které si udržel až do konce. Ve druhém setu se nám sice podařilo uhrát více bodů, ale ani tak to na výhru nestačilo. Ani změna v sestavě nepomohla. Třetí set byl sice nejvyrovnanější, ale i tak měl v koncovce více štěstí soupeř.

TJ Svitavy : TJ Slovan Moravská Třebová 0:3

S nepříliš veselou náladou jsme se vydaly zpět do Svitav zregenerovat naše unavené svaly do vířivky. Tam se nálada zlepšila a zaplavila nás nová vlna naděje, že třeba zítra si zlepšíme náladu.

Do nedělního zápasu proti Dolnímu Újezdu se k naší sestavě přidala ještě Zdenča. Do prvního zápasu tedy nastoupila Zdenča s Vendy na bloku, Anička na náhře, Kika na účku, Maki s Luckou na smeči a Baruška na liberu. První set byl velice vyrovnaný, celou dobu jsme držely s Újezdem krok. Za stavu 25:25 se nám podařilo vyhrát 2 těžké výměny za sebou a první set je tedy náš! Ve druhému setu jsme ze začátku rovněž se soupeřem držely krok, poté však soupeř o pár bodů odskočil a nám už se nepovedlo dotáhnout. Je tedy srovnáno na 1:1. Ve třetím setu nám úplně odešel příjem a soupeř nás přehrál celkem jasně. Jde tedy do vedení 2:1. My se ale jen tak nevzdáváme, a tudíž jsme do čtvrtého setu vložily veškerou svoji energii, která nám zbyla a podařilo se. Ve čtvrtém setu vítězíme a máme tu tiebreak. V tiebreaku jsme měly od začátku navrch my. Vytvořily jsme si několika bodový náskok, který jsme nepustily a dovedly tak tiebreak a celý zápas do vítězného konce! Poprvé tak porážíme Dolní Újezd!

TJ Svitavy : TJ Sokol Dolní Újezd 3:2

Do druhého zápasu šla místo Kiky na účko Maki, na druhou smeč šla Káťa a na náhru Renča. Bohužel změněná sestava na soupeře nezafungovala tak, jak jsme doufaly. První set nám opět příjem moc nešel a soupeř se tak ujímá vedení 1:0. To druhý set byl už o poznání zajímavější. Se soupeřem jsme se tahaly o každý balón a set opět dospěl ve svém závěru do stavu 25:25, tentokrát se však ty dvě důležité rozhodující výměny podařilo lépe uhrát soupeři a zvýšil tak svůj náskok na 2:0. I třetí set byl od začátku vyrovnaný, v koncovce jsme však udělaly pár chyb, kterých soupeř využil a zápas dovedl do vítězného konce.

TJ Svitavy : TJ Sokol Dolní Újezd 0:3

Za tento víkend máme sice jen 2 body, ale i ty jsou pro nás velmi cenné. Obzvlášť od soupeře, kterého jsme doposud neporazily. Pochválit bych chtěla všechny hráčky, ani jeden ze zápasů nebyl vůbec jednoduchý a padlo na ně mnoho sil. Na nějaké smutky však není čas, naopak je čas pořádně po náročném víkendu zregenerovat a nabrat síly na sobotní derby s Českou Třebovou, které se odehraje na domácí půdě. Doufáme tedy, že nás v sobotu 23.2. od 10:00 přijdete podpořit do haly Na Střelnici! V podzimním dvojzápase jsme na soupeřově palubovce utrpěly dvojitou porážku, máme mu tedy co vracet.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Barča Smělá, Renča Odvárková, Anička Loukotová, Maki Šauerová, Lucka Dědková, Káťa Kroulíková, Vendy Svobodová a Zdenča Kladivová.