...následoval nominační trénink v Praze a už se jelo!

Svou první sezónu ve 2. lize a zároveň ve svitavských barvách má před sebou letošní posila ženského áčka, která pochází z Osíka a která dosud hrála za Dolní Újezd. Čtěte dál o tom, jak úspěšně hájila barvy ČR ve volejbale...

Jméno: Kateřina Jiskrová
Družstvo: ženy A
Post: ?
Ročník narození: 1991
Výška: 176 cm

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?

Můj úplný volejbalový začátek se odehrával v Osecké hale, kde jsem si nesměle začínala pinkat s taťkou – volejbalistou, mezi velkými holkami - starší žákyně, pod velením pana trenéra Drimla. Poté si mě na mém prvním turnaji vyhlédla trenérka Maruška Ropková z Dolního Újezda a tam jsem teprve opravdu začala hrát (nejdříve spíš sedět) s mladšími žákyněmi.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?

Začínala jsem jako malá smečařka, potom mě na KCM na chvíli přestěhovali na blok, čehož se i chvilinku drželi v Újezdě. No a v posledních letech jsem hrála hlavně účko a místy na smeči.

Tvůj největší sportovní úspěch?

Když zmíním i ten nejranější, tak jsem se za mlada stala krajskou přebornicí v zimním atletickém přeboru. Potom ve volejbale jsme se s holkama celkem úspěšně účastnily Českého poháru kadetek, několikrát po sobě se probojovaly do kvalifikace ligy kadetek a juniorek a nakonec jsme si tu ligu přeci jenom vybojovaly a dva roky ji úspěšně hrály (předloni jsme vyhrály nadstavbovou skupinu).


Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?

Nahrávač – mozek hry. Ale určitě každý hráč má na hřišti své podstatné místo, bez něhož by to nešlo.

Sleduješ dění v oddíle? Kdo se ti v současnosti herně nejvíce líbí?

Snažím se všechno bedlivě sledovat, ale přeci jenom jsem neměla ani zdaleka tolik příležitostí, abych si prohlédla všechny frajery a frajerky z oddílu. Nicméně jsem vždycky na trénincích obdivně vzhlížela především k Renatě Jelínkové. I s otevřenou pusou.

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Tady na tu otázku opravdu nevím, jak odpovědět…moje slabina bude blok. Ale obecně když se daří, tak jde v rámci možností všechno a když se nedaří, tak se nedaří.

Co ty a smečovaný servis?

Občas se mi nějaké hezké smečované eso podařilo, ale rozhodně smečovaný servis nemám na denním pořádku. Chybí v něm ta jistota, ale kdo ví, třeba ji časem a tréninkem získám :-)

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušila?

Nejvíce mě asi baví rozesmečovávání a různá cvičení kolem toho. Nejméně cvičení na bloky.

Čeho si ceníš na svém současném trenérovi?

Upřímnosti, ráznosti a přirozené autority.

JINÉ

Oblíbená hudba?

Líbí se mi skoro všechno. Z vlastní vůle poslouchám hlavně MUSE, Airfare atd.

Jaký se ti líbí kluci/holky?

Líbí se mi jeden kluk, a to přesně ten můj :-)

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?

Snažím se provozovat a zkoušet všechno, co jde. Nejvíc hraju tenis a potom od gymnastiky přes oštěp až po snowboard.

Jaké téma jsme vynechali a ty bys o něm ráda pohovořila?

Všechno vyčerpáno :-)

OTÁZKY JEN PRO TEBE

Do Svitav jezdíš trénovat už delší dobu, ale teprve následující sezónu odehraješ v našem dresu. Co od své první sezóny ve 2. lize žen očekáváš? Na jakém postu by ses chtěla prosadit?

Očekávám, že pochytám zkušenosti a zlepším se. Je to pro mě pocta, že budu moct hrát s tak dobrými a zkušenými hráčkami. Budu ráda za jakýkoli post a samozřejmě budu dělat všechno, co je v mých silách, abych se prosadila.

Věkem jsi ještě juniorka, Svitavy mají po dlouhé době opět zastoupení v této věkové kategorii a hrát se tu bude 1. liga juniorek. Jak to bude s tvojí účastí na zápasech v tomto družstvu?
Myslím, že se převážná většina zápasů kryje. Ale když bude příležitost a čas, tak „vypomůžu“.

Přestupem ze současného působiště asi ztratíš možnost reprezentovat (Katka byla v loňském roce členkou reprezentačního výběru České obce sokolské a pro ČR pomohla získat první místo na mezinárodním turnaji Sokol Cup v Lucernu). Jak vzpomínáš na toto slavné vítězství?
(a jak ses do repre vůbec dostala – to probíhá nějaký celorepublikový sokolský výběrový turnaj?)
Vzpomínám na to kladně. Byl to opravdu zážitek a super příležitost si jet zahrát do Švýcarska. Vítězství bylo hlavně nečekané, ale o to lepší.
Na tento turnaj jsem se dostala díky doporučení našich trenérek trenérům České obce sokolské, kteří pátrali po sokolských družstvech umístěných v lize. Potom následoval nominační trénink v Praze a už se jelo!

Chodíš na gymnázium, čeká tě maturita, co máš v plánu dál?

Jestli ta maturita i přijímačky vyjdou, ráda bych zkusila medicínu, a to i přesto, že mi ji všichni rozmlouvají.

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Choďte fandit na zápasy a čtěte webovky!!!

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll