Nedělní čaj o páté....ranní

Čtvrtý dvojzápas na nás čekal ve Chvaleticích, kam vyrazili i naši chlapi, takže se hrálo “na střídačku” - my první zápas od devíti. Budíček jsme proto měly kolem páté hodiny a po šesté ráno vyrazily do neznáma...s Chvaleticemi jsme se totiž doposud v soutěžích nepotkaly. Hala pěkná, spousta místa, soupeřek jen šest...i tak nás potkala první porážka v sezóně.

Svitavy – Chvaletice: 2:3(23,-20,-25,23,-10) a 3:0(17,18,21)

Do prvního zápasu šla Sabka na náhru, Bláža s Vendy na blok, Káťa na U a Hanka s Marťou na smeč. Začátek prvního setu byl spíš takový oťukávací, šňůry bodů k vidění na obou stranách a najednou jsme se ocitly ve vyrovnané koncovce. Tu jsme stejně jako hodně krát v této sezóně ustály a udělaly první krok k výhře. Myslela jsem si, že nás výhra setu uklidní a začneme hrát svoji hru, to se bohužel nestalo a další sety byly opět jako na houpačce, a tak se zápas musel rozhodnout v tiebreaku. Ten jsme nezačaly dobře, za stavu 0:3 jsme si braly oddechový čas...soupeřky na nás ovšem dál tlačily (hlavně servisem) a dobře rozehranou zkrácenou sadu si pohlídaly (i když jsme beznadějný stav stáhly ještě na 8:12, víc už se nám nepodařilo 5. set zdramatizovat). Chvaletice v prvním setu hodně kazily servis, bohužel od toho druhého jim začal vycházet a my jsme nedokázaly až do konce 1. zápasu zlepšit příjem, který byl hlavním faktorem porážky. Dostaly jsme hodně přímých bodů, dalšími špatnými příjmy jsme to Sabce na náhře neusnadnily, a tak jsme mohly ukázat jen málo útočných akcí, které umíme. Naše obrana se tentokrát bohužel neopřela ani o dobré bloky, ani o bojovnost v poli, kam nám padalo až moc lehkých i těžších míčů, se kterými si normálně umíme poradit. Nepomohla ani střídání (Pája, Jája, Monča). První zápas nám holt ukázal, že nemůžeme spoléhat na to, že si sety a zápasy vyhrajeme v koncovkách a musíme zapnout hned od začátku. S tím jsme také šly do druhého zápasu...popravdě s tím a mrkvovou buchtou v břiše (děkujeme babičce Svobodové )

V něm jsme změnily sestavu, na náhru šla Pája, na bloku zůstala Bláža a přidala se k ní Káťa, na U se postavila Jája a na smeč Monča s Marťou. Tentokrát jsme si poradily s příjmem, který byl základem pro dobrou náhru a následný účinný útok. Soupeřky jsme naopak zatlačily servisem my. K tomu jsme přidaly výborné bloky (holky na krajích dobře stavěly bloky jak při útocích z hlavního kůlu, tak při vyšším útoku středem), ty jsme doplnily pohybem v poli a až na mírný výpadek na konci třetího setu jsme soupeřky jasně přehrály a zaslouženě druhý zápas vyhrály. Snad si zapamatujeme, že je potřeba hrát přesně tímto stylem...všechny hráčky předvedly dobrý a hlavně stabilní výkon, Pája tak mohla rozložit útok na všechny posty (navíc si mohla díky dobrému příjmu vyzkoušet různé kombinace). Za odměnu jsme si daly něco malého k snědku v tamější hospodě a hurá domů.

V dalších dvou kolech na nás čekají Dolní Újezd a Litomyšl. Oba dvojzápasy hrajeme doma – v hale Na Střelnici – a těšíme se na naše diváky, kterým snad předvedeme podobný výkon jako ve včerejším druhém zápase.