Nejdůležitější utkání sezóny juniorky zvládly se skóre 6:0

V rámci sobotního volejbalu v hale se na prostředním kurtu mezi kadety bojujícími o extraligovou příslušnost odehrály dva zápasy ligy juniorek. Nám šlo hlavně o získání 5 bodů, které zaručovaly před posledními koly udržení soutěže i pro další sezónu. A hurá, povedlo se!

TJ Svitavy - Volleyball Nymburk 3:0 (22,23,16), 3:0 (16,16,13)

Sestava: Loukotová, Šrůtková, Šimková E., Kratochvílová, Fiedlerová, Mizerová, Kladivová, Krejčí, Melicherová, Šimková Š., Vondrová, Žáková.

Ráno v hale bylo rušné, krátce po deváté bylo vše připravené díky klukům, hlavně Járovi a Davidovi, čili holky měly relativně dost času nasát atmosféru, netradiční zahřátí obíhačkou, následně i klasická rozcvička nenechala nikoho s ledovýma rukama. Bylo nás 12, v sestavě dokonce tři juniorky (i když Verča se snad ani jako jedna počítat vzhledem ke zranění kolene moc nedá :-) ).

S očekáváním jsme vyhlíželi soupeřky, jestli budou s sebou mít reprezentantku Šustrovou, která v zápasech v Nymburku jasně dominovala a se kterou by cíl získat 5 bodů byl opravdu těžký. Nepřijela. Nicméně další dvě kvalitní útočnice ano.

Začátek 8:1 super, v prostřední části usneme na vavřínech, ale vítězství v setu je naše, ve druhém setu vedeme 4:0, abychom následně 4:6 prohrávali, náskok narůstá, nedaří se na přihrávce a hlavně neskládáme. Po prostřídání se situace uklidní a koncovku uhrajeme výborným servisem. Ve třetím setu soupeřky po našich dvou bodových šňůrách na servisu sklopí hlavu a už se nezvednou. Krásné tři body a pauza před námi.

Ve druhém je to velká paráda, soupeřky sice chtějí vyhrát, ale nám se opravdu daří a nikoho nenecháme na pochybách, že kráčíme za dalšími třemi body. Vítězíme 3:0 a  bez ohledu na výsledek s Turnovem soutěž zachraňujeme bez účasti v baráži.

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll