Nemám ráda starty. (Naštěstí už je delší dobu neděláme :-))

Kikina je z těch, co za svým koníčkem musí do Svitav dojíždět. To jsem se o ní dozvěděla až včera a také to, že její maminka hrála volejbal taky. Na první pohled spíše nenápadná, na ten druhý to bude asi jinak ... :-) Díky jí za dnešní rozhovor, který by jinak vzhledem ke složitějším okolnostem vůbec nevyšel.

Jméno: Kristýna Prokopová
Družstvo: Starší žákyně
Post: Blok
Ročník narození: 1995
Výška: 170 cm

Kdo tě přivedl k volejbalu? Kdy to bylo a kdo tě trénoval?
Myslím, že za to může hlavně moje mamka :-). Začalo to ve 2. třídě. Hodně se jí tento sport líbil a tak zavolala Marcele Sezemské a sešly jsme se na prvním tréninku. Volejbal mně hned padl do oka. Ale nechtěla jsem tam chodit sama, tak jsem k volejbalu přivedla Blešku :-) (Veroniku Hanušovou) a chodily jsme spolu. Trénovala nás Zdena Ševčíková. Ve 4. třídě jsem toho musela nechat, protože jsme se přestěhovali. Ale od 6. třídy zase chodím a chodit budu, dokud to půjde. Hodně dlouho nás trénovala Ivetka, ale vloni v Hošťálkové si nás převzala Marcela:-)

Jaké cvičení tě na tréninku nejvíc baví a co tě naopak nebaví vůbec?

Nejvíc se vyřádím na rozcvičce ve dvojicích a při smečování. Nemám ráda starty. (Naštěstí už je delší dobu neděláme :-))

Jaké jiné sporty tě baví? Případně, jaké máš jiné záliby?

Občas si zajdu s kamarádkami na aerobic, zajezdím si na kole a nejčastěji na in-linech.

Co je na volejbale lepší něž na těchto sportech a co horší?

Lepší asi to, že je to kolektivní hra a když chceme (vy)hrát, tak musíme chtít všichni!Každý sport má své pro i proti, ale volejbal je pro mě bezkonkurenční.

Čeho si ceníš na svých trenérech?

O Ivetce, popřípadě o Marcelce bych mohla psát romány. Ivetku jsme měli dlouho a myslím, že si s námi hodně vytrpěla :-). Určitě nám dala všechno, co mohla. Měla s námi jak nervy, tak i radost. Jsme jí za to všichni moc vděční. Nyní máme Marcelku, která nám věnuje také hodně času, utrpení i nervů. Věřím, že jsme občas opravdu na roztržení :-).

Proč hraješ právě volejbal, co na něm máš nejraději?

Volejbal? Už jenom od toho názvu je mi sympatický. Možná i proto, že ho moje mamka hrála aktivně, tak k tomu máme v rodině blízko. Není to totiž hra, kterou se naučíte za týden. Dá to totiž hodně práce, než se tým sehraje, pořádně sladí a je v dobré náladě - až tehdy se může vyhrávat :-).

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Myslím, že přednosti nemůžu posoudit já, ale ostatní. A slabinu? Určitě pomalý rozběh na smeč.

Na jakém postu bys chtěla hrát (smeč, blok, náhra, univerzál, libero)?
Dřív jsem o tom ani nějak nepřemýšlela, bylo mi to vcelku jedno, hlavně že hraju:-). Postupem času se mi hodně zalíbila smeč. I v KCM mě na tenhle post hodně stavěli a to jsem byla ráda. Líbí se mi, když do toho můžu pořádně bouchnout :-). Já hraji blok, ale ten mi vůbec nevadí, jsem za něj ráda a baví mě.

Tvůj největší sportovní úspěch?

S holkama jsme vloni vyhrály 3. místo za mladší žačky a letos opět 3. místo ve starších žačkách.Také vloni na Zmrzliňáku jsme vybojovaly 3.místo. =) A určitě pro mě bylo úspěchem dostat se do KCM.

Jaké jsou tvé vzpomínky na účast v KCM? Co ti KCM dalo a čeho bys chtěla ve volejbale vůbec dosáhnout?
Na KCM vzpomínám v hodně dobrým a jsem ráda, že jsem se tam dostala. Tentokrát ta sezóna byla kratší, ale to nevadí, i tak jsme si to dost užili a potkala jsem tam skvělé lidičky. Dalo mi hodně zkušeností, například i možnost zahrát si proti hodně starším holkám, kde jsme museli fakt makat. Samozřejmě největší zkušenost byla ,,Kafka“. A čeho chci dosáhnout? Určitě se pořád zdokonalovat a být skvělou blokařkou.

Kdo z oddílu se ti v současnosti herně nejvíce líbí? A kdyby bylo možné zahrát si s kýmkoli, koho by sis vybrala?
Takhle se to nedá říct. Každá z nás je dobrá v něčem. Ale všichni hrají skvěle. A kdybych si měla vybrat tak určitě s někým z repre juniorů.

Letos jste se s holkama přihlásily do 2. MVL a to pod moc hezkým názvem. Jak tento název vznikl a má nějaký skrytý význam?
Myslíš „S abecedou kozy jedou“ ? =D. No na názvu jsme se vůbec nemohli dohodnout. Nakonec Wendy navrhla: „Abeceda jede koza“. Docela se mi to zalíbilo, ale řekla sem si, když je nás hodně, tak tam dáme množné číslo. Z toho vznikl název „S abecedou kozy jedou“. Na tom jsme se shodli už všichni a myslím, že se to líbí nám všem.

Co je na Hošťálkové nejlepší a co by se tam dalo trochu vylepšit?

Každá Hošťálková je super, vždycky se na ni moc těšíme. Užijeme si plno srandy a odvezeme nekonečně mnoho zážitků :-) Nic bych nezlepšovala, líbí se mi to tak, jak to je.

Kam po škole?...máš už představu o svém budoucím povolání?

Právě čekám. Zítra se rozhodne, jestli půjdu na „Pajdák“ do Litomyšle. Doufám, že ano, jinak skončím na „Ekonomce“ ve Svitavách.

Sleduješ naše webovky a dění kolem oddílu vůbec? Jestli ano, co tě nejvíce zajímá?

Ano, sleduji. Nejradši si čtu právě rozhovory :-) a novinky.

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Na webovky určitě choďte, čtěte a komentujte. A fanoušci? Vy fanděte, protože i fandění mnohokrát přispívá právě k vítězství =)

 

Děkujeme za rozhovor.

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll