Nervozita v začátku sezóny

Jak jste již asi všichni zpozorovali, začala nám nová sezóna a s ní první dvojutkání. Hrálo se na domácím hřišti a návštěvou nás poctil tým TJ Sokol Česká Třebová II B. Překvapením pro nás byla třebovská sestava, která se neslučovala s loňskou. Chyběli především mladší hráči, a tak jsme měli s ostřílenými a zkušenými, nádražím ovonělými borci trošku problémy. Druhý zápas však ukázal výhodu mladé síly a v tie-breaku jsme Třebovské utahali.

TJ Svitavy - TJ Sokol Česká Třebová 1:3(-19,-22,20,-24), 3:2(23,-20,-20,22,13)

Do zápasu jsme vklouzli bez Burryho (Jakub Bureš), kvůli jeho zranění, a tak jsme začali s americkým světoběžníkem Dolíkem (Petr Doležal). Kupodivu na něm absence fyzické přípravy nezanechala rapidní stopy. Začátek se nám vůbec nepodařilo podchytit, a tak za stavu 2:9 bereme time, abychom trošku uvolnili napětí. Celková nervozita našich hráčů smrdí na sto honů. Pár povedených balónů nezachránilo set. Bubu (Jakub Černý) se pomalu začíná rozehrávat a ve druhé sadě jde tvrdě na věc!! Pája (Pavel Simon) jezdil v poli jako motorová myš (což není zrovna jeho parketa) a to se projevilo ve třetím, pro naše barvy vítězném, setu. Čtvrtý set se táhnul jako smrad za fekálním vozem a v závěru nám nepřálo štěstíčko. Prohraný zápas nedodal mnoho sebedůvěry, ale stačila půlhodinka na odfrknutí a hrál se druhý match.

Co se týče výkonnosti, nebyl druhý zápas nijak jiný. Výborně secvičený "pipe" byl tvrdou zbraní, kterou jsme naplno využili a dařilo se i na středu. Občas nám i nahravač ukázal něco ze svého repertoiru záludně zahraných balónů na druhou přes. Bylo vidět, že nálada v týmu se zlepšovala a naše úvodní nervozita opadla. Problémy nám trošku dělal servis (jako v prvním zápase) a mezihra. Další nepříjemností byly určité neshody s rozhočím, který se choval jako turista v Poděbradech, který si nechá poradit od každého kolemjdoucího opilce. Každopádně se nám přes to podařilo přenést a do tie-breaku jsme šli s jediným cílem: VYHRÁT!!

Pochvalu určitě zaslouží Bubu, který odehrál naprosto unikátní zápas. Pája za hru v poli také dostává razítko s kytičkou a bylo by nespravedlivé jí neposlat i Dolíkovi, který svou šanci dostal a trenéra mile překvapil.

Veliké poděkování divákům za podporu. Doufám, že nás neopustíte!!

Další zápas hrajeme příští sobotu (22.10.) v Chrudimi.