Neúspěšný začátek v extralize kadetů

Los pro rozstřel extraligy kadetů pro tuto sezónu nás nasměroval do nedalekého Brna, kde nás postupně čekal domácí tým, Sokolov, Liberec a Zlín. Jak již titulek napovídá, turnaj nedopadl zdaleka dle očekávání a po jedné výhře a třech porážkách začneme ve poslední výkonostní skupině.

V prvním utkání los nachystal doslova a do písmene bratrovražedný souboj. Na straně Brna nastoupili celkem 4 hráči dříve oblekájící svitavský a 2 borci lanškrounský dres. O náboj bylo postaráno na obou stranách. Brňáci hrajíci hodně na hraně rizika byli výrazně lepší především na servisu a my i přes dva velmi dobře odehrané sety prohráváme 1:3.

Druhý zápas proti nováčkovi soutěže ze Sokolova měl být papírově jédnoznačný, ale ejhle...Nejsme schopni přihrát. Za stavu 0:2 však kluci nesložili zbraně a především zlepšeným servisem zatlačili soupeře a otočili celé utkání.

Druhý den ráno přišel na řadu Liberec, který první den přehrál domácí tým. My si docela věřili, ale soupeř nám nedal ani čuchnout. Absolutně jsme neškodili podáním, liberečtí si vše přihrávali s prstem v nose a naše rozhozená a nekompaktní obrana neměla šanci (0:3).

Poslední utkání proti Zlínu byl už zápasem o vše. Kluci makali, dřeli, ale prostě tomu zatím chybí "šťáva". Rozhodujícím faktorem byl opět servis (prohra 1:3). V tom jsme na turnaji byli jednoznačně nejslabší. Nedokázali jsme navíc pohlídat klíčové útočníky soupeřů. Zklamání, ale nebudeme hledat výmluvy. Jde se makat...

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll