Neuvěřitelné - dva vítězné tie-breaky v Lanškrouně!

Ve stejné sestavě jako včera na dohrávku s Poličkou odjížděli svitavští muži k utkáním 5. kola KP II. třídy mužů do Lanškrouna. Na sraz opět nedorazili Haťa s Vencou a tak to vypadá, že tito mladíci přestali mít zájem sbírat zkušenosti v mužské soutěži.

VO Lanškroun - TJ Svitavy 2:3 (14, -24, -23, 15, -15), 2:3 (19, 20, -22, -22, -10)

První utkání jsme začali - jak je naším zvykem - totálním debaklem v prvním setu. Pak se ovšem začala karta obracet a dvě vybojované koncovky ve druhém a třetím setu, které skončily nejtěsnějším rozdílem, nám vlily krev do žil. Ve čtvrtém setu opět debakl a od poloviny už spíše příprava na rozhodující set. Ten se od začátku vyvíjel v náš prospěch, stále jsme o dva tři body vedli až do stavu 13:10, kdy Lanškroun dotáhl a šel do vedení na mečbol 14:13. Nastala řežba na život a na smrt, ve které měla obě družstva další mečboly. My však byli šťastnější.

Druhý zápas jsme začali opět špatně a po dvou setech, které jsme poměrně hladce prohráli to vypadalo, že jsme uspokojení jedním vítězstvím a druhý zápas soupeři odevzdáme stejně jako včera v Poličce. Pak se ale náš výkon zázračně zlepšil a šlo se zase do tie-breaku. Ten začali lépe domácí (0:3) strany se však točily už za stavu 8:6 pro nás, kdy se sérií kvalitních servisů blýskl Dolík. Lanškroun ještě stačil srovnat na 10:10, pak už jsme ale soupeře převálcovali drtivou ofenzívou.

Hrubě se dnes nedařilo Onďasovi. Kladivo z Hradce nad Svitavou nemělo svůj den. Zahrál však asi nedůležitější míč dne, kdy za stavu 15:15 v tie-breaku prvního utkání jednoblokem zamáznul lanškrounského útočníka. Dobře zahráli oba smečaři, přestože si i oni vybrali slabší chvilky - Dolík na přihrávce a Pípa v útoku.

Sestava: Zdenál, Melis, Pípa, Kloby, Onďas, Dolík a libero Máza

Rozhodčí Fiala z Lanškrouna - domácí ale spravedlivý

Další utkání krajského přeboru hrajeme v sobotu v hale Na Střelnici proti Vysokému Mýtu.