Nevydařený start se Slovenskem

Náš národní tým podlehl v prvním utkání kvalifikace na Mistrovství Evropy 2009 našim východním sousedům 1:3 (-21, -18, 18, -23). Přestože skvělý výkon předvedl náš univerzál David Konečný (68%, konkrétně 23 složených útoků ze 34 pokusů), další naši hráči se k němu nepřidali s výjimkou Marka Novotného (56%). David drtil zejména v prvním setu (82% - 9 z 11).

Hořeli jsme nejvíce na středu. Útoky Michala Raka, Jiřího Krále a Aleše Holubce osmkrát soupeř zablokoval přímo na zem. Ze všech útoků středem (celkem 15, víc nahravači už středákům nevěřili) skončilo v našem poli po slovenském bloku neuvěřitelných 8 míčů. Ze středu jsme složili slabé 4 útoky. Naopak slovenští středáci útočili mnohem spolehlivěji.

Ve slovenském tisku byla vychvalovaná bouřlivá atmosféra v hale a skvělí diváci. Já tam ale viděl pouze 7 fandů, kteří opravdu podporovali svůj tým. Bylo to šest Svitaváků (počítám teda i pana Vašinu z České Třebové, kterou beru jako svitavské hlavní nádraží:-) a tím sedmým byl místní roztleskávač, který neustále křičel do mikrofonu a pouštěl hlasitou hudbu tak, že nebylo slyšet vlastního slova. Bohužel měl vybavení s daleko vyšším výkonem, takže přeřval i skupinku věrných ve žlutočerných tričkách.

Za chvíli odjíždíme na utkání s Ukrajinou, tak držte palce.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll