Nikdy nic nejde samo

Uplynulý víkend byl velmi úspěšný pro naše družstvo juniorek/kadetek, které hrálo 1. kolo Českého poháru v Hradci Králové. V dnešním rozhovoru nám Vendy Tmejová sdělí něco o kvalifikaci a právě uplynulém víkendu...

V ŘÍJNU JSTE ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALY KVALIFIKACI. S KÝM JSTE HRÁLY, JAK JSTE DOPADLY?
To by nebyl volejbal, aby nás o prázdninách nechal v klidu, tak jsme 27. a 28.10. odjely na kvalifikaci do Českého poháru do Hradce. Věděly jsme, že se v základní skupině utkáme s Bzencem, Hradcem Králové B a Děčínem. Bzenec i Hradec jsme smázly jako nic. S Děčínem jsme těsně prohrály. Ve skupině jsme si zajistily druhé místo. Ve skupině o umístění jsme hrály s Juniorem Brno, Plzní a Střešovicemi. Ať jsme dělaly co jsme dělaly, nepodařilo se nám vyhrát ani jeden zápas. Ztroskotaly jsme na přijmu a ztratily jsme bojovného ducha. Zajistily jsme si druhé místo ve druhé osmičce. Chtěly jsme se dostat alespoň do 2. osmičky, ale to že skončíme na 2. místě nikoho z nás ani nenapadlo. S výsledkem jsme byly nadmíru spokojené, jak my hráčky, tak naše trenérky.

ÚČAST VE DRUHÉ OSMIČCE JE JISTĚ ÚSPĚCH. ČEKALY JSTE, ŽE BY SE VÁM MOHLO POVÉST UHRÁT JI?
S tím nikdo z nás nepočítal, ale jsme jedině rády, že se nám to povedlo a že jsme v Hradci ukázaly, že holčičí svitavský volejbal je na dobré úrovni.

MÁME ZA SEBOU PRVNÍ KOLO, KTERÉ JSTE ODEHRÁLY V HRADCI. JAK SE VÁM VE 2. OSMIČCE DAŘILO?
Ve skupině jsme odehrály zápasy s Kometou Praha, Brnem, Poličkou, Třebínem JKY, Chodovem, Hradcem B a Vratislavicemi. Měly jsme strach, že nás všichni rozmetou, ale nervozita hned opadla. Hrály jsme až 2. zápas, takže jsme mohly okouknout soupeřky. S Vratislavicemi, Třebínem a Hradcem jsme vyhrály 2:0. Třebín jsme však hodně podcenily. Myslely jsme, že to půjde samo. Byly jsme vyhecované ze zápasu s Chodovem, který jsme vyhrály 2:1, ale nikdy nic nejde samo. Pořád to byla přetahovaná, ale nakonec jsme se včas vzpamatovaly a nějak jsme to doplácaly. V sobotu jsme hrály poslední zápas s Poličkou. Do zápasu jsme šly s tím, že prostě nemůžeme prohrát. Vždyť je to Polička a hlavně pan Harašta :D Chtěly jsme až moc a to nikdy nevěstí nic dobrého. V tie-beaku jsme ale Poličku jednoznačně přehrály a mohly jsme se radovat ze všech vyhraných zápasů. V neděli nás čekal Junior Brno. To jsou pro nás vždycky prokleté zápasy. Prohráváme velkým rozdílem, ale teď jsme si řekly, že chceme dát aspoň 15 bodů :D 1. set jsme prohrály 23:25, druhý jsme aspoň upravily na 19:25, když jsme prohrávaly 0:8, říkaly jsme si, že nemůžem udělat takovou ostudu. A poslední zápas s Kometou byl na pohodu. Nic jsme zbytečně neprodlužovaly a vyhrály jsme 2:0 ☺

KDO ZE SOUPEŘŮ VÁM DAL NEJVÍCE ZABRAT, CO OBĚCNĚ VÁM DĚLALO PROBLÉMY A V ČEM NAOPAK VYNIKÁTE NAD JINÝMI DRUŽSTVY?
Od začátku jsme věděly, že nejtěžší bude zápas s Brnem. Lehký zápas nebyl ani proti Chodovu. Nevěděly jsme co od nich čekat. Hrály jsme dobře a byl to pěkný volejbal. Vždycky máme problémy s příjmem, ale teď to nebylo tak hrozné. Spíš to byla nepozornost. Nevím v čem jsme lepší, buď se daří, nebo se nedaří, ale dost nás drží podání. Hlavně máme skvělé libero. Baruška posbírá v poli co se dá. Blokařky a směčařky nás drží na saku. Hlavně některá družstva jsou postavena na 1 nebo 2 hráčkách. My se můžeme opřít o jakoukoliv hráčku a to je naše velké plus. Taky máme skvělou partu a hrajeme jako jeden člověk!

POSTUP DO ELITNÍ OSMY JE NÁDHERA. TĚŠÍTE SE NA DALŠÍ KOLO?
Je to skvělý pocit, když se můžeme pochlubit, že jsme se dostaly do elitní osmičky. Určitě se na další kolo těšíme a budeme se snažit ukázat to nejlepší co v nás je ☺

KDO NÁŠ ODDÍL REPREZENTOVAL?
Hráčky: Barča Šimková, Míša Urbánková, Terez Kissová, Verča Andrlíková, Verča Hanušová, Barča Smělá, Terezka Baráková, Nikča Dvořáková a Já. Realizační tým: Ivetka, Míša Smělá a paní Hanušová.

PRÝ JSTE SI STIHLY POŘÍDIT I NĚCO NA SEBE
Jako správný ženský jsme si pořídily něco na sebe :D Do Futura chodíme vždycky na večeři, tak kdo by se do nějakého toho obchodu nepodíval :D Ale únava byla silnější a tak jsme nebraly obchody útokem a šly jsme „odpočívat“ na pokoj.

Děkujeme za rozhovor.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll