Nová sezóna a nezůstal kámen na kameni

Juniorkám v sobotu začala 1. liga. Úspěšná loňská sezóna měla být předvojem ještě většího úspěchu v té nadcházející, kdy se výborné hráčky ročníku 98 jako druhoroční juniorky měly dostat do pozice nejzkušenějších v soutěži. Místo juniorské soutěže však budou získávat své další zkušenosti v ženách a příležitost předvést své kvality dostanou v 1. lize juniorek další výborné hráčky, byť trochu mladší! :-)

Příprava neproběhla dle představ, když na soustředění odjelo pouze 7 děvčat z týmu doplněné případnými možnými posilami z žákyň. Již v průběhu soustředění bylo zřejmé, že přechod do juniorek nebude pro právě končící starší žákyně úplně snadný. Proto došlo na sérii přípravných turnajů, kdy bylo potřeba dostat do "hry" hlavně blokařky.

Postupně jsme absolvovali plánované turnaje v Lupenici a Znojmě a neplánované ve Svitavách. Výsledky nebyly podstatné, důležité bylo hrát a hrát a hrát.

První mistrák se rychle přiblížil. Komplikace se sestavou neberou konce, po zranění kotníku hlavní nahrávačky se přidávají další důvody absence, takže nakonec do Třebové neodjíždíme dle plánované nejsilnější sestavy. I tak moc děkuju Markétě a Verče, že si od ženských zaskočily zpátky a pomohly v dalším pokračování obehrávání mladších holek.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová - TJ Svitavy 3:2 (11,-21,21,-20,13), 3:0 (15,17,22)

Sestava: Fiedlerová, Kladivová, Kovářová, Šimková, Šrůtková, Štulpová, Vondrová, Žáková

Úvodní sada byla lekcí z efektivnosti a z nechybovosti. Nicméně chválím holky, jak se po promíchání sestavy zvedly. Celým dnem se táhne červená niť z vlastních chyb. Krásné momenty - hlavně bodové bloky a zákroky v obraně, střídají laciné chyby a bezzubost v útoku. Tiebreak byl v průběhu velmi vyrovnaný, v koncovce (a nemám tento obrat ráda) se štěstí přiklonilo k domácím.

Ve druhém utkání jsme zvolili taktiku hrát bez libera (i když se tam Elišce dařilo!!!), což se po chvilce ukázalo jako klíčové, když se během prvních pár míčů zranila Verča Vondrová. Naše hra tak přišla o výbornou přihrávačku a útočnici, ale měli jsme možnost střídat a prohazovat posty. Až ve třetím setu byly holky poskládané tak, aby byly boje schopné, na souhrn hráček hrající pod hlavičkou České Třebové to však nestačilo. Soupeř však bude patřit k jasným favoritům skupiny. A my vezeme bod. Jeden bod, jedno zraněné koleno, dva načaté kotníky a hodně silnou rýmu. No není to pěkný začátek? Teď už bude jen lépe!

Hlavním cílem letošní sezóny je soutěž udržet. Tým je velmi mladý a úkol to bude těžký, ačkoliv ne nemožný. Ve svém středu má kvalitní hráčky, které si prošly v žákyních Českými poháry, Mistrovstvím republiky a od žákovských let hrály ligové soutěže (juniorky Fiedlerová, Bolcárová, druhoroční kadetky Šimková, Loukotová, Kratochvílová). Tyto hráčky musí vytvořit osu týmu, o kterou se budou moci opřít hráčky, které přišly ze starších žákyň a budou se nějaký čas muset přizpůsobovat silovějšímu a rychlejšímu volejbalu.

Tak nám držte pěsti, přijďte nám zafandit. Doma hrajeme 7. října od 10 hodin s Červeným Kostelcem.

Pavlína

PS: Díky Davidovi za morální oporu.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll