Nová sezóna pro nás začala prohrou a vítězstvím.

V sobotu 21.10. 2017 naše svitavské „Béčko“ jelo na svůj první dvojzápas sezóny do Chvaletic. Kvůli drobným změnám jsme nakonec odjely v počtu 7. Hned po příjezdu jsme si stanovily cíle, které bylo nutno splnit. A to: neztrapnit se a nezranit se (to hlavně). Posilněny výbornou buchtou od Vendulky jsme se šly rozcvičit a v 10:00 se mohlo jít na věc. Jelikož jsme jely se třemi nahrávačkami, musely jsme vymyslet, jak to postavíme. Po dohodě s druhým týmem, že v případě zranění může libero nastoupit jako normální hráčka, jsme tedy Barušku nechaly na liberu. Na náhře hrála naše posila z A-týmu Klárka. Na postu univerzálky nastoupila Zuzka, o posty blokařek se podělila Evča s Vendy a na smeči hrála Kika s Renčou.

 

TJ Svitavy B : TJ Energetik Chvaletice 0:3

Do zápasu jsme nastoupily s tím, že není zas až tak důležité vyhrát, jako spíš hrát dobrý volejbal a nezranit se. Celý zápas nás klasicky provázely problémy s příjmem, nutno dodat, že soupeřky měly opravdu kvalitní podání. Všechny 3 sety tedy vypadaly víceméně stejně. Když nebyl příjem, nebyla možnost dobrého útoku. Několik zkažených podání a vlastní chyby nás dovedly k prohře 0:3. Už na začátku každého setu jsme si nebyly schopné vypracovat žádný náskok. Naopak, soupeř vždy odskočil o pár bodů a my tak mohly jen dotahovat.

TJ Svitavy B : TJ Energetik Chvaletice 3:2

Ve druhém zápase jsme nastoupily bez libera, jinak ve stejné sestavě. Zuzka totiž v polovině zápasu musela odjet, takže ji potom vystřídala na postu univerzálky Baruška. Už v prvním setu bylo vidět zlepšení. Srovnaly jsme se se soupeřovým podáním a příjem vypadal podstatně lépe. Po příjmu mohla následovat výborná náhra zakončená bodovým útokem. Dobré výkony jsme podaly i na bloku a v poli. Podání se nekazilo, na hřišti panovala psychická pohoda, prostě všechno bylo tak, jak má. První set jsme tedy vybojovaly pro sebe poměrem 25:20. Ve druhém a třetím setu měl v koncovce trochu více štěstí soupeř a obě sady získal pro sebe, a to poměrem 25:19 a 26:24. My se ale rozhodly, že se nevzdáme tak snadno, a proto jsme si čtvrtý set uhrály pro sebe, 25:19. Skóre bylo tedy vyrovnané a následoval tiebreak. Odhodlané dotáhnout tento zápas do vítězného konce jsme nastoupily ke hře. Strany se otočily za stavu 8:7 pro nás. Od té doby jsme soupeři povolily už jen jeden jediný bod a po skončení tiebreaku poměrem 15:8 jsme mohly slavit naši první výhru v této sezóně.

Obrovská radost z prvních bodů a žádného zranění nás nakopla a doufáme, že stejný výkon jako ve druhém zápase předvedeme i příští sobotu 28.10. v Hale na Střelnici před domácím publikem. Hrát budeme proti družstvu z Lanškrouna. Tak nás přijďte podpořit!

Za Svitavy hrály: Klárka Dvořáková, Evča Šmejcová, Kika Kopečná, Baruška Smělá, Zuzka Odvárková, Renča Odvárková a Vendy Svobodová.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll