Novou sezónu jsme začaly se 3 body.

Léto uteklo jako voda a my tu máme další sezónu. V našem týmu se událo pár drobných změn. První z nich byla výměna hráček s A týmem. K nám přišla Anička Fiedlerová a Káťa Kroulíková započala novou sezonu v A týmu. Druhou změnou je, že se k nám natrvalo připojila Káťa Tesařová. Hned na náš první dvojzápas jsme si udělaly výlet do Pardubic ve víceméně plném počtu.

S dobrou náladou jsme v 10:00 nastoupily na hřiště a boj o první body mohl začít. Na náhře začala Anička, na účku Kika, blokařské duo tvořila Anička se Zdenčou, na smeči byla Kíša s Luckou a na liberu jako vždycky naše Baruška. První set byl vcelku vyrovnaný od začátku až do konce. Oba týmy se tak nějak rozkoukávaly. V koncovce nám však přálo štěstí a první set vítězíme 25:23. Druhý set už byl trochu pestřejší. Klasicky se soupeři povedla šňůra na servisu, jelikož nám odešel příjem. Ztrátu se nám sice podařilo zmenšit, i přesto však soupeř získal druhý set pro sebe. Třetí set se velice podobal tomu prvnímu. Jeden tým si vytvořil menší náskok, který záhy svými chybami smazal. V koncovce bylo však opět štěstí na naší straně a dostáváme se do vedení 2:1. Povzbuzeny vidinou výhry za 3 body a taky chutí na svačinky, které na nás čekaly v šatně, jsme se pustily do čtvrtého setu. Ten až na pár chybiček v koncovce patří nám, a tak můžeme po hodině a půl slavit naši první výhru v sezóně.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice 3:1

Po hodinové pauze jsme nastoupily ke druhému zápasu. Provedly jsme menší změnu, a sice místo Lucky šla na smeč Káťa. Změny v týmu ale provedl i soupeř a očividně mu to na rozdíl od nás prospělo. Celý druhý zápas vypadal, jako by na hřišti byl úplně jiný tým než ráno. Soupeř dominoval především na servisu a s pohodlným náskokem 8 bodů si kráčel pro vítězství v první sadě. V koncovce však nastal zlom, když se na servis postavila naše Anička Loukotová. Svým smrtícím podáním nasázela soupeřkám několik es (občas i s pomocí pásky) a nejen, že ztrátu dotáhla, ona nám zařídila i výhru v prvním setu! Po takovém obratu působily soupeřky poněkud dost sklesle (upřímně se nedivím). Tudíž jsme se chystaly v tomto duchu pokračovat i ve druhém setu, zpočátku se to dařilo, vypracovaly jsme si několikabodový náskok a do poloviny setu všechno fungovalo tak, jak mělo. Pak ovšem začal opět na servisu tlačit soupeř. Příjem sice jakž takž byl, ale pro změnu nám začal stávkovat útok. Ani změna v sestavě to nezachránila, a tak soupeř srovnal stav na 1:1. Třetí set byl z celého druhého zápasu asi nejvyrovnanější. Věděly jsme, že ho potřebujeme vyhrát, abychom se dostaly do vedení 2:1 a mohly stejně jako ráno dovést zápas do vítězného konce. Bohužel, tomu tak nebylo. Chyby na příjmu a na útoku nás stály ztrátu setu a vedení soupeře. Čtvrtý set bych tu nejradši ani nezmiňovala. Jedním slovem bída a utrpení. Změna v sestavě nepomohla, a tak mohli naši fanoušci sledovat jen 6 trápících se žen na hřišti, se kterými si soupeř svým servisem dělal, co chtěl. Ať jsme se snažily sebevíc, prostě to nešlo. Soupeř si tedy pohodlně dokráčel pro výhru 3:1, stejně jako v dopoledním zápase my.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice 1:3

Ten druhý zápas dost mrzí, ale i takové věci se dějí. Jednu výhru a 3 body jsme však domů přivezly a nikomu se nic nestalo, tudíž naše heslo „nezranit se a neztrapnit se“ dodržujeme i letos. Pochvala je na místě za obranu na síti a za servis, a to především pro Aničku Loukotovou a Lucku Dědkovou. Rovněž taky děkujeme fanouškům, kteří si udělali výlet do Pardubic, aby nás mohli podpořit. Příští týden hrajeme až v neděli, a to v Lanškrouně. Tak nám držte palce, ať minimálně ty 3 body zase dovezeme.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Anička Loukotová, Anička Fiedlerová, Renča Odvárková, Terka Kissová, Lucka Dědková, Baruška Smělá, Káťa Tesařová a Zdenča Kladivová.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll