Obavy, nervozita ?!

Druhé dvojutkání na půdě soupeře, čekáme na první vítězství.

Druhé dvojutkání a opět venku, tentokrát už v plné sestavě a s chutí poprat se o první body do soutěže, s tímto cílem jsme odjížděli do Brna, ale výsledek nesplnil očekávání.

TJ Sokol Brno-Juliánov -  TJ Svitavy                                                     3:0 (18,22,15)

Základ se proti minulé sobotě úplně změnil, příležitost dostala sestava Dvořáková, Maděrová, Pachovská, Svobodová, Horáčková, Kroulíková a libero Bláhová. Začátek zápasu nasvědčoval tomu, že bychom mohli hrát se soupeřem vyrovnané utkání. Ovšem v polovině setu jsme vyrobili několik zbytečných chyb, kdy nám do pole spadlo několik úplně zbytečných míčů, nepovedl se příjem, tím pádem byl i náš útok neúčinný a soupeř v pohodě získal první set. Do druhého jsme nastoupili v pozměněné sestavě, ale chyby zůstaly stejné a i když soupeř polevil v koncentraci, stejně to na zisk setu nestačilo. Ve třetím setu se k našim chybám přidal neúčinný servis s velkou chybovostí a bylo po prvním zápasu.

TJ Sokol Brno-Juliánov -  TJ Svitavy                                                       3:1 (19,13,-20,21)

Ve druhém zápase jsme pokračovali v nevýrazném výkonu, nepomohlo ani časté střídání. Přísnější měřítko snad snese třetí set, kde se podařilo chytit několik těžkých míčů, zkvalitnit příjem a na základě toho i útok. Ale na první body v sezoně to nestačilo.

Co k výkonu? Družstvu nelze upřít snahu, hodnotit jednotlivce je těžké, nervozita pracovala u všech. Na hřiště se dostaly všechny hráčky, ale nebyla mezi nimi žádná, která by svým výkonem uspokojila. Všechno souvisí s příjmem soupeřova podání, pokud tuto činnost nezlepšíme, trpí tím útok a místo pohody je na hřišti trápení. To hráčky v tomto víkendu poznaly vrchovatou měrou. K tomu se přidal nedůrazný servis s vysokou chybovostí a je jasné, jak výsledek zápasů skončil. Čekají nás první utkání před domácími diváky. Snad se konečně zbavíme přílišné nervozity a začneme hrát volejbal, který umíme.