Obhajoba prvního místa se komplikuje

V neděli 4. května byla zahájena jarní polovina krajského přeboru chlapeckých přípravek v minivolejbale. Naši nejmladší borci jeli až na nejvzdálenější a (volejbalově) nejzastrčenější místo našeho regionu do Pardubic tradičním vlakem v 7:44 v počtu 18 ks plus 3 trenéři.

Pořadatelé v Pardubicích odvedli na tomto turnaji výbornou práci. Areál pardubického Sokola sice není velký luxus (žádná modernizace zde od dob Tyrše a Fügnera evidentně neproběhla), ale vše fungovalo jak mělo, od rozhodčích a zapisovatelů, přes srozumitelný rozpis utkání zveřejněný na nástěnce až po zaslání výsledků v elektronické podobě na adresy trenérů a vedoucího soutěže několik hodin po skončení akce. Nezaujatý pozorovatel by řekl, že to je snad naprosto samozřejmé. Kdo má ale zkušenosti s volejbalem na této nejnižší úrovni, ví, že tomu tak v mnoha případech nebývá.

Kluci z mladší připravky vytvořili dva týmy. TJ Svitavy C ve složení Ondra, Filip, Kája, Martin, Petr a Dan hráli ve skupině B a TJ Svitavy D ve složení Mirek, Číža, David a Karpa měřili síly v lepší skupině A kam postoupili na posledním podzimním kole. Navíc Ronald posílil svitavský tým B místo absentujícího Kryšpína a doplnil tak Sašenu, Dominika a Štěpána.

Céčko celkem s přehledem porazilo Lanškroun, přestože první set prohrávalo již 0:10 po sérii prudkých podání nejlepšího lanškrounského hráče. Na vítězství sahalo i v utkání s nejlepším týmem skupiny B družstvem Ústí nad Orlicí B, ale podlehlo těsně v tie-breaku 13:15.

Déčko bojovalo, ale na vítězství to nestačilo. Jediný set získalo s naším týmem B, který doplácel na nesoustředěnost na hru.

Áčko (Mirďas, Terouš, Dan a Nikouš) mělo před sezónou jediný cíl - obhájit loňské první místo. Další porážkou od Ústí nad Orlicí A se jim tento soupeř opět o něco vzdálil a dohnat jej do konce sezóny bude již velmi těžké.

Výsledky skupiny A: SYA - SYB 2:0 (50:24), SYA - SYD 2:0 (50:29), SYA - Česká Třebová 2:0 (50:27), SYA - Ústí nad Orlicí A 0:2 (40:50), SYB - SYD 2:1 (61:58), SYB - Česká Třebová 0:2 (33:50), SYB - Ústí nad Orlicí A 0:2 (23:50), SYD - Česká Třebová 0:2 (23:50), SYD - Ústí nad Orlicí A 0:2 (24:50)

Pořadí ve skupině A: 1. Ústí nad Orlicí A, 2. SYA, 3. Česká Třebová, 4. SYB, 5. SYD.

Výsledky skupiny B: SYC - Pardubice 0:2 (37:50), SYC - Lanškroun 2:0 (50:38), SYC - Ústí nad Orlicí B 1:2 (57:61)

Pořadí ve skupině B: 1. Ústí nad Orlicí B, 2. Pardubice, 3. SYC, 4. Lanškroun

Příští kolo se hraje v neděli 11. května v České Třebové v areálu Na Skále.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll