Od mazurky k vítěznému kvapíku

Tak nám konečně skončily taneční. Ve čtvrtek se to projevilo účastí na tréninku, nicméně naši synci měli závěrečný věneček v pátek před zápasem ve Šlapanicích. Ráno jako švábi na pivo se postupně nakládal jeden po druhém. V autech to bylo jak v noclehárně.

Jelo se ke třetímu v tabulce a můj cíl byl alespoň jedno utkání vyhrát, což se nakonec podařilo. Se soupeřem jsme hráli poprvé, čímž taktika byla budována až v průběhu prvního zápasu. Šlapanice měly hru založenou na velmi kvalitním nahravači a diagonálním hráči, který táhl veškeré bodovky a snad 50% všech útoků.

V první setu dostáváme rychtu a naši mládenci v rytmu mazurky nestíhají v obraně a tečeme na příjmu. Zvláště plachta ze země od jejich blokaře podávajícího dalších 8 metrů za koncovou čarou je neřešitelný oříšek. Od druhého dějství (kdy skončilo naše nevydařené předtančení) srovnáváme hru. V koncovkách ale sety ztrácíme na přihrávce (dva dobře podávající hráči se skákaným podáním).

Druhý zápas se pokračuje ve vyrovnané bitvě do koncovek. V prvním setu vedeme 19:17 a prohráváme 23:25, ve druhém19:15 a v tahanici 29:31. V té chvíli si říkám, že nás to zlomí a zase to skončí 0:3. Nicméně ve třetím sadě jsme lepší a za stavu 21:17 pro nás přichází zásadní moment. Jeden z jejich smečařů se plazí z hřiště s vyvaleným kotníkem. Střídá druhý nahravač. První smečuje a najedou se obrázek hry mění. Jejich hra je nahrávkou pomalejší a nepřesnější. Set dotáhneme do vítězného konce, další soupeř kolabuje a tie-break již v plně naší režii. Důležitá výhra. Výborný výkon předvedl tentokrát Konec.

Šlapanice - Svitavy 3:0 a 2:3

01.12. 10:00 Šlapanice - Svitavy   3:0 (14,25,23)

01.12. 14:00 Šlapanice - Svitavy   2:3 (22,29,-21,-13,-11)

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva VS Intertech Drásov VS Intertech Drásov 18 18 0 0 54:3 1425:931 54
2. rozpis druzstva ŠSK Beskydy ŠSK Beskydy 16 14 2 0 43:10 1277:986 41
3. rozpis druzstva TJ Sokol Šlapanice u Brna TJ Sokol Šlapanice u Brna 16 9 7 0 33:26 1272:1256 28
4. rozpis druzstva VK Pegas Znojmo - Přímětice VK Pegas Znojmo - Přímětice 14 9 5 0 29:21 1096:1029 25
5. rozpis druzstva SKP Kometa Brno SKP Kometa Brno 16 8 8 0 28:31 1282:1303 24
6. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová II TJ Sokol Česká Třebová II 16 6 10 0 26:33 1301:1321 20
7. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 16 6 10 0 25:33 1236:1230 20
8. rozpis druzstva TJ Nivnice TJ Nivnice 14 6 8 0 19:31 1001:1122 15
9. rozpis druzstva TJ Nový Jičín TJ Nový Jičín 18 4 14 0 19:44 1166:1455 13
10. rozpis druzstva SK Přerov SK Přerov 16 0 16 0 4:48 853:1276 0