Od nováčka soutěže bohužel nevezeme ani bod.

V neděli 11.11. jsme se vypravily na zápas k nováčkovi soutěže, tedy do České Třebové. V dobré náladě ještě z minulého víkendu a odhodlané porvat se o body jsme nastoupily na hřiště. Bohužel tu trochu štěstí, která byla potřeba jsme nejspíš zapomněly ve Svitavách.

Do prvního zápasu nastoupila Káťa na liberu, Renča na náhře, Kika na účku, Kíša s Luckou na smeči a Anička se Zdenčou na bloku. Od začátku prvního setu jsme tahaly za ten kratší konec. Převahu na útoku měl soupeř, my jsme sice skvěle bránily, bohužel k naší útočné hře jsme se tento set a vlastně celý první zápas moc nedostaly. V koncovce jsme začaly kvůli našim chybám ztrácet, ale díky vynikajícímu podání Kíši se nám povedlo srovnat na 23:23. Dvě chyby na naší straně nás poté bohužel stály set a Třebová si tak první set vzala pro sebe 25:23. Druhý set byl od začátku velice vyrovnaný, my už jsme se sice stačily rozehrát, na výhru v setu to ale bohužel nestačilo. Do třetího setu jsme nastoupily odhodlané vynutit si set čtvrtý. Byť jsme část setu vedly, soupeř náskok stáhl a v koncovce už nepustil. První zápas tedy bere vítězství Třebová.

TJ Svitavy : TJ Sokol Česká Třebová II. 0:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily se změnou v sestavě. Na libero šla Anet, na blok místo Zdenči Káťa a na smeč místo Kíši Maki. Druhý zápas byl, co se týče naší hry lepší, už jsme se projevovaly i na útoku, bohužel to však na výhru opět nestačilo. V prvním setu jsme se opět tahaly o každý balón, v koncovce však bylo opět větší štěstí na straně Třebové. Druhý set byl vlastně přes kopírák to stejné. Oba sety nám utekly nejmenším bodovým rozdílem tedy 23:25. Ve třetím setu jsme si od začátku držely náskok a vypadalo to velice nadějně, aby se hrál čtvrtý set. Bohužel v koncovce jsme o vedení přišly a výhra setu se nekonala, naopak si děvčata z České Třebové došla pro svoji druhou výhru v tomto dvojzápase.

Po minulém víkendu pro nás tato sobota byla zklamáním. Doufaly jsme, že body dovezeme. Ale smutnit dlouho nebudeme. Věšet hlavu nemá smysl, soutěž jede dál a ve hře je ještě spousta bodů. Příští sváteční sobotu přivítáme doma ženy z Lanškrouna a samozřejmě s vaší podporou se porveme o body! Takže se uvidíme v sobotu 17.11. v 10:00 na Riegrovce!

PS: Když se ještě vrátím k dnešku, děkujeme fanouškům, kteří si dneska udělali výlet do Třebové a fandili, co to šlo. Vážíme si toho.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Lucka Dědková, Maki Šauerová, Anet Vyskočilová, Káťa Kroulíková, Renča Odvárková, Zdenča Kladivová, Terka Kissová a Anička Fiedlerová