Olympijská kvalifikace 1

Zdravím z Évory z místní arény. Dnes máme volný den (tím myslím, že nehrajeme zápas). Ráno jsme si trochu víc pospali, ale teď už se chlapci potí na hřišti. V hale je WiFi Internet a Komárovi (Jirka Král) se podařilo zjistit heslo, takže trochu poinformuju, jak to tady vypadá.

Évora je historické město s asi 50.000 obyvateli. Po městě jsou historické stavby z počátku minulého tisíciletí a dokonce i antický chrám. Hala je fungl nová. Je to tradiční typ kruhové arény, který se hojně vyskytuje právě v Portugalsku a Španělsku jako vzpomínka na doby býčích zápasů. Hotel je asi 200 metrů od haly, takže chodíme pěšky, což jistě zklamalo řidiče přistavených autobusů.

V Portugalsku je krásně - nebe bez mráčku a přes den příjemných 20 stupňů. Včera jsem dokonce viděl u hotelového bazénku lidi v plavkách. Větší kosa je v hale, kde není žádné topení, pouze šest plynových hořáků, které se používají na horách u sjezdovek u venkovních restaurací. Hráči se zahřejí pohybem, ale mně během scoutování pěkně přimrzají prsty ke klávesnici.

Odpoledne jdeme mrknout na oba zbývající zápasy a hlavně si pořádně prohlídnout naše nejpravděpodobnější zítřejší soupeře Francouze. Včera se mi zdáli dost hratelní, se Švédama sice vyhráli 3:0, ale všechny koncovky o dva body a rozhodly pouze jejich daleko větší mezinárodní zkušenosti.

Takže zítra držte palce, mělo by to být opět v televizi.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll