Ono snad ani moc nejde o to, jak hraje jednotlivec, ale jak kolektiv hraje dohromady :-)

Usměvavé stvoření, které za svým volejbalovým koníčkem dojíždí z Březové nad Svitavou. Se svou výškou a chutí se zlepšovat je určitě velkou oddílovou nadějí do budoucna. Volejbal hraje necelé dva roky. Rodiče hrají volejbal rekreačně, mladší bratr Martin patří mezi naše Tygry.

Jméno: Tereza Kissová
Družstvo: Starší žákyně
Post: Smeč, občas blok
Ročník narození: 1996
Výška: asi 181 cm

Kdo tě přivedl k volejbalu? Kdy to bylo a kdo tě trénoval?
Myslím, že to začalo pinkáním na volišu s rodičema, kteří nás s Nikčou Pavlasovou přihlásili po dlouhém prosení, že chceme hrát s nimi, na volejbal do Svitav. Také tomu trochu pomohla Nikčina teta, která si nás o prázdninách vzala na týden k sobě a tam jsme se vlastně domluvili, že chodit začneme, a Ivetka, která se mamky ptala už několikrát, jestli nechci začít chodit hrát. Asi chtěla, aby aspoň jeden její příbuzný hrál volejbal místo basketu =).
Začalo to před začátkem šesté třídy takže roku 2008. Pak se k nám ještě přidala Didi a nedávno Kačka.
Když jsem přišla,tak nás trénovala Ivetka s Míšou a to jsem byla v družstvu s teď mladšíma žákyněma. Jednou jsem přišla na trénink pozdě a Míša mi řekla, že to nevadí, že od teďka začnu chodit se staršíma holkama. A tam jsem doteď :-).

Jaké cvičení tě na tréninku nejvíc baví a co tě naopak nebaví vůbec?
Baví mě rozpinkávání, někdy i ty technický věci, hlavně hra, ale co moc nemusím jsou starty.

Jaké jiné sporty tě baví? Případně, jaké máš jiné záliby?
Ráda lyžuju, jezdím na prkně, klidně si ráda s klukama zahraju fotbal a tak různě. Ale to je jen tak pro radost. Volejbal je pro mě ze sportů to hlavní :-). Jinak hraju na klavír, zpívám, ve Březové máme s holkama dramaťák, kde trénujeme divadlo, ale voliš je voliš.

Co je na volejbale lepší něž na těchto sportech a co horší?

Každý sport je jiný. Na volejbale je dobré, že je to kolektivní sport a že se tam naučíš říkat své názory nebo se podřizovat. Také je potřeba dostatečný počet lidí na hru, což je trochu nevýhoda, ale to je asi u všech sportů.

Je lepší prkno nebo lyže a proč?
To je jak kdy. Podle chuti =). Také na prkně nejezdím moc dlouho a tak to moc neumím, to se taky musí brát v úvahu, ale já to nějak rozčleněný nemám. Když mám náladu na prkno, jdu na prkno, když na lyže tak na lyže. Také je to spojený s pády na snowboardu. Když si při něm málem vyrazíte dech, tak byste chtěli spíš na to druhý. Ale jinak to je v rovnováze. :-)

Čeho si ceníš na svých trenérech?

Hlavně asi ochoty, trpělivosti, že si na nás najdou svůj volný čas a taky ta chuť naučit někoho něco nového a mnoho dalších skvělých věcí. Dost si jich cením, protože já bych to s náma asi už nevydržela. Tímto jim chci moc poděkovat za ty všechny úžasné věci :-)

Proč hraješ právě volejbal, co na něm máš nejraději?

Proč právě volejbal? Ze začátku to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem chtěla hrát s rodičema. To byla podmínka, že se to musím aspoň trochu naučit a pak to přešlo do chuti něco dělat, zahrát si, učit se něco nového, poznat nové kamarády a mnoho dalších takto pozitivních účinků. Na volejbale mám ráda vše samo o sobě. Hlavně to, že se jsme schopni mezi s sebou domluvit, shodnout a nehádat se a třeba taky pochválit nebo pokárat. Samozřejmě taky hru samotnou. =)

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Mně jde pokaždé něco jiného, v poslední době to je spíš pole, trochu zlepšení na smeči. Slabina to je u mě asi blok a někdy ta smeč (nebo ten smeč nevím :-)) Ale zlepšuju =)

Na jakém postu bys chtěla hrát (smeč, blok, náhra, univerzál, libero)? A co je vlastně teď tvoje specializace?
Momentálně hraju na smeči. Skrz mou výšku by byl lepší blok, ale ten mi moc nejde, ale piluju na tom. Uvidíme později, jak se věci vyvinou, ale spíše - když mi to půjde - tak bych zkusila ten blok. :-)

Tvůj největší sportovní úspěch?

No možná byl v přípravkách, ale já na to už zapomněla, takže si nevzpomínám (sklerotik ještě nejsem, tak hrozný to není,zatím=))

Čeho bys chtěla ve volejbale dosáhnout?

No hlavně hrát co nejdýl to půjde a zlepšení :-)

Kdo z oddílu se ti v současnosti herně nejvíce líbí? A kdyby bylo možné zahrát si s kýmkoli, koho by sis vybrala?
Já si myslím, že nejlepší hráč se vybrat nedá. Mně se u nás herně líbí všichni, protože každý udělal velký pokrok a pořád se to zlepšuje. Ono snad ani moc nejde o to, jak hraje jednotlivec, ale jak kolektiv hraje dohromady :-). Herní vzor zatím žádný ještě nemám, ale chtěla bych někdy hrát za starší žákyně Český pohár. Nebo to aspoň zkusit. :-)

Volejbal je u vás v rodině oblíbený sport. Maminka absolvovala společně s bráchou Martinem minikemp „pana Haníka“. Bavíte se doma o volejbale? Řešíte třeba techniku odbití?
No ono by to snad ani nešlo, se o tom doma bavit s rodičema. Občas nějaký slovo padne, ale to jen zřídka. Oni mají takzvaně svoji techniku volejbalu jen tak pro radost a my řešíme i ty věci úderu, postoje a tak. Já jim do toho nechci moc mluvit, ale když se mě na něco ptají, tak se samozřejmě pokusím poradit. Ale většinou to je stejně na dvě věci, protože mě nechápou :-). (To víte můj výklad=)) Ale jinak myslím, že hrají dobře.

Jsi veselá povaha, máš určitě spousty veselých volejbalových zážitků. Mohla by ses s námi o nějaký podělit…
No, to bychom s Baruškou Smělou měly co povídat :-) Skončila jsem na takové pozici, že se mě každý trénink ptá na nový vtip :-) No a ta příhoda… Měly jsme před zápasem, rozhodčí pískl, ať jdeme podávat. Tak tam tak stojím, dívám se, kde jsou holky z Lanškrouna a ony se převlíkají do dresů. Říkám, jestli se jdeme taky převlíct a všichni kolem mě výtlem smíchy. Já se divím, proč se mi všichni smějí a pak zjistím, že ho máme všechny na sobě :-)

Sleduješ naše webovky a dění kolem oddílu vůbec? Jestli ano, co tě nejvíce zajímá?

Určitě :-), to že jsem z Březové neznamená, že nesleduju žádné dění ve Svitavách!!! =)
Na stránkách mě zajímá …dá se říct vše. Když mám čas přečtu si rozhovory, komentáře k
zápasům a tak různě.

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Tak samozřejmě, ať chodí fandit, protože fanoušci jsou vždy potřeba. A čtenářům?? Pěkné čtení :-)

 

Děkujeme za rozhovor. 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll