Opět krásné čtyři body!

Stejně jako minulý týden i tentokrát jsme hrály zápas v neděli. Na domácí půdě jsme přivítaly soupeřky ze Žichlínku. Sešlo se nás celkem 8, takže taková ta klasika. Soupeř je v tabulce před námi a na jeho půdě jsme toho moc nepředvedly, takže jsme byly odhodlané to změnit. Vida, povedlo se.

Do prvního zápasu nastoupila Klárka na náhře, Renča na účku, Vendy s Káťou na bloku, Kika s Luckou na smeči a Baruška a liberu. První set jsme měly nad soupeřem menší převahu, dařilo se nám lépe zakončovat balony, fungovala komunikace na hřišti, příjem nelítal, takže první set bereme my 25:18. Ve druhém setu už se soupeř rozehrál a set byl velice vyrovnaný, nechyběly ani dlouhé výměny (někdy fakt mega dlouhý). Nakonec měl však v koncovce trochu větší štěstí soupeř a set si bere pro sebe 25:21. Do třetího setu jsme se rozhodly udělat menší změnu, na post univerzálky se vrátila jako už tradičně Kika, na druhou smeč šla Jarmi a na náhru Renča. Změna na soupeře zafungovala, Jarmi jsme titulovaly na královnu ulívek. A třetí set jsme uhrály pro sebe 25:21. Odhodlané dotáhnout zápas do zdárného konce jsme nastoupily k setu čtvrtému. Ten byl rovněž velice vyrovnaný, byť jsme si ze začátku setu udržovaly mírný náskok, soupeř ho velice rychle smazal a tahal se s námi až do konce, kde měl opět trochu více štěstí a výhrou 26:24 si vynutil zkrácenou hru. Tiebreak jsme bohužel stejně jako minulý týden nezačaly moc dobře, soupeř si hned na začátku vytvořil náskok a ten si udržel až do konce, stavem 15:10 tedy ukončuje zápas a bere si dva body.

TJ Svitavy : TJ Žichlínek 2:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily ve stejné sestavě, v jaké jsme skončily zápas první. Již od prvního setu byla na soupeři znát trochu únava, ale věděly jsme, že to nesmíme podcenit. Začaly jsme se snažit hrát více hlavou a první set jsme soupeře jasně přehrály 25:17. Ve druhém setu začal soupeř trochu klást odpor a my začaly dělat chyby, nakonec ale i druhý set patřil nám 25:18! Třetí set začal náskokem pro soupeře, prohrávaly jsme o 7 bodů, ale rozhodly jsme se to nevzdat a bojovat až do konce. Stejně jako Martina Sáblíková byla odhodlaná nechat v olympijském závodu na 3000 m nohy, aby urvala medaili, jsme i my byly odhodlané nechat na hřišti všechno a vyhrát poprvé v sezoně 3:0! A světe div se. Povedlo se! Náskok soupeře jsme senzačně stáhly a znovunabytým sebevědomím jsme stavem 26:24 ukončily třetí set a s ním i celý zápas. Radost byla opravdu veliká!

TJ Svitavy : TJ Žichlínek 3:0

Škoda prvního zápasu, ale ten druhý byl dostatečnou satisfakcí. Pochvala opět patří všem hráčkám! O trochu větší potom Lucce, která dnes (nejen dnes) hrála opravdu skvěle, měla výborný rytmus hry, kdy zvládala perfektně prokládat razantní útok se zkrácenými a dobře umístěnými balony. K tomu také společně s naším liberem přidala vynikající hru v poli. Plné radosti z toho, že jsme zatím od nového roku každý víkend bodovaly (doufáme, že už to tak zůstane) se těšíme na další víkend, kdy vyrážíme do Letohradu, tak držte palce, ať nějaký body vybojujem i tentokrát!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Klárka Dvořáková, Jarmi Dopitová, Vendy Svobodová, Renča Odvárková, Baruška Smělá, Lucka Dědková a Káťa Kroulíková