Pár slov k posledním zápasům a dvojitá výhra.

No. Stejně tak jako nastala naše herní krize, nastala i krize psací. Proto z posledních dvou dvojzápasů, které se odehrály v posledních dvou měsících, články nejsou (tyjo, dvojky všude). Nějak nebyla chuť psát. Nebo spíš o čem. Ale troufnu si říct, že minulý víkend už se snad povedlo krizi zažehnat. Jak tu herní, tak tu psací. Protože ohledně posledního zápasu v Litomyšli si zasloužíte vědět víc!

Teď už jen poslední zmínka o těch zápasech, které tu samostatný článek nemají.

11. 12. 2021

TJ Svitavy x TJ Slovan Moravská Třebová 1:3 (-20,-22,25,-20)

TJ Svitavy x TJ Slovan Moravská Třebová 2:3 (-15,25,25,-13,-11)

Tenhle dvojzápas hodně mrzel. Výhra byla v obou případech opravdu blízko, bohužel však štěstí na naší straně nestálo, takže i přes veškerou snahu a podporu od fanoušků se nám vyhrát nepodařilo.

15. 1. 2022

TJ Svitavy x VK Lanškroun 0:3 (-22,-12,-23)

TJ Svitavy x VK Lanškroun 0:3 (-25,-19,-15)

Do nového roku jsme vstoupily s tím, že už tu smůlu konečně prolomíme a začneme i na zápasech předvádět náš volejbal. No, nestalo se tak. Bohužel jsme si vybraly (alespoň pro mě) asi nejhorší dvojzápas v této sezoně. Chyba se kupila na chybu, a i když tam byly chvílemi i světlé momenty, prostě to nešlo.

22. 1. 2022

Tak. A teď se konečně dostávám k tomu hlavnímu bodu, o kterém chci psát. Konečně jsme si totiž spravily chuť a dokázaly samy sobě, že pořád umíme vyhrávat. A to hned 2x za sebou. I když teda bez menší krize se to neobešlo.

To už bychom snad ani nebyly my. S drobnými zádrhely (ten budík je fakt mrcha občas) jsme se naskládaly do auta a s Majdou za volantem přifrčely do Litomyšle. Do prvního zápasu nastoupila na náhru Renča, na blok Kíša se Zdeni, na účko Kika, na smeč Lucka s Pájou a na libero Majda. S výhodou podání (ano, snad poprvé v této sezoně jsem střižbou vyhrála podání, neuvěřitelné) jsme zahájily první set. Zpočátku dost opatrně. Tím již zmíněným podáním jsme si v tomto setu dost pomohly a mohly tak soupeřkám odskočit natolik, že jsme celkem v pohodě došly do vedení 1:0. Dost podobně vypadal i druhý set, kde jsme si opět podáním přidaly spoustu bodů i když soupeř už se taktéž začal dostávat do hry. I tak ale jdeme do vedení 2:0. No, a jestli jste si celou dobu jako mysleli, že třetí set byl stejný jako ty dva předchozí, tak ne. Teď totiž přišla ta krize. Buď nebyl příjem, a když už byl, tak se nesložilo. Soupeř tedy snížil na 1:2. Čtvrtý set se mi ani snad nechce komentovat, to byla totiž bída a utrpení, chyba za chybou. Oddechový čas ani střídání nepomohlo, a to se Fíla s Eli snažily pomoct, jak jen to šlo. No nic, máme tu tiebreak. Ten byl podle mého názoru spíš o psychické odolnosti než fyzické dovednosti. Ale jelikož jsme holky šikovné, a když jde do tuhého, umíme se ozvat, tak jsme si ten tiebreak pro sebe do slova a do písmene uřvaly.

TJ Svitavy x VK Litomyšl 3:2 (17,21,-18,-13,11)

Po menší pauze, kdy jsme snědly všechny svačinky, jsme se vrhly do druhého zápasu. Tentokrát s menší změnou. Eli šla místo Kiky na účko a Kika vystřídala Páju na smeči. Tentokrát jsme zahajovaly set s výhodou útoku (není každou střižbu posvícení…). Zpočátku to vypadalo, že bude mít spíš navrch soupeř, který si pomalu dělal náskok, avšak my jsme se zavčasu vzpamatovaly a stav jsme rychle otočily. Vedení 1:0 je tudíž na světě. Druhý set se vyvíjel dost podobně, pár chybiček se našlo, ale soupeř těch chyb přeci jen udělal víc a pustil nás tedy do vedení 2:0, už podruhé v tomto dni. Pak přišel ten obávaný třetí set, ale nebojte, tentokrát už jsme to zvládly. Sice v koncovce menší nervy byly, jelikož jsme celý set tahaly za ten kratší konec a pořád byly 3 body pod soupeřem. Ale v koncovce jsme donutily soupeře chybovat a výhru si vybojovaly pro sebe!

TJ Svitavy x VK Litomyšl 3:0 (19,21,26)

No tolik tedy k posledním 6 odehraným zápasům. Jak se říká, jednou nahoře, jednou dole. Doufejme, že už se nám to trápení a smůlu podařilo zlomit a budeme konečně bodovat pravidelně. Příležitost to zjistit budeme mít už tuto sobotu 29. 1. 2022, kdy vyzveme na domácí půdě Dolní Újezd. Bude se tak dít od 10:00 ve sportovní hale Na Střelnici, takže doufáme, že nás přijdete podpořit!

Za Svitavy hrály: Renča Odvárková, Kika Kopečná, Eliška Žáková, Pája Nováková, Lucka Dědková, Terka Kissová, Zdenča Kladivová, Fíla Štulpová a Majda Krejčí.

V předchozích zápasech na hřišti bojovaly také: Evka Maturová, Klárka Dvořáková, Zuzka Mizerová, Toša Meluzínová, Denča Bajtková.