Para-kotoul z umpire

... I to se dá zažít ve volejbale. Konkrétně v České Třebové, kam naši kadeti zavítali na 2. kolo své juniorské soutěže. Vlastně se to nestalo při našem utkání, nýbrž při KPI chlapů (ČT B- Litomyšl), jelikož jsme hráli na kříž (my v 9:00 a 13:00, muži od 11, respektive 15 hodin).

Ve druhém setu výše uvedeného zápasu se zasunula jedna z vysouvatelných noh stojanu pro rozhodčího, který se i s panem Chmelařem okamžitě zřítil. Sudí ovšem stačil vyskočit a předvést takový gymnastický prvek, se kterým by měl problémy nejeden akční hrdina. To, jak posléze nadával, by jistě ocenil především František Palacký… Vzhledem k tomu, že se nic nestalo, většina osazenstva celou historku ukončila bolením břicha po záchvatu smíchu. Když jsem se ptal před druhým zápasem, kde nacvičil ten para-kotoul, dorazil mne, že se mu to stalo na tomto místě již podruhé, čímž nabrané zkušenosti okamžitě přenesl do záchrany života. Nezbývá než doufat, že to Třebovští do příště opraví…

Teď již k samotným zápasům. Do prvního utkání jsme nastoupili v sestavě s ročníky 94 a 95, tedy v čistě kadetské sestavě. Po prvním prohraném setu jsme již překvapení nepřipustili, nicméně předvedená hra byla daleko od ideálu. Chyběla souhra především středových hráčů s nahrávačem, špatně blokovali krajní hráči a především velké trápení na přihrávce. Bylo vidět, že spolu synci dlouho takto nehráli.

Druhý zápas byl experiment se 4 žáky v základní sestavě a Daňasem na postu nahrávače. Po prvním lehce vyhraném setu se rozehráli smečaři našeho soupeře a my je nebyli schopni zastavit. Vše gradovalo ve 4. setu, kdy jsme utekli z několika mečbolů a zvítězili 33:31. Zkrácená hra již byla v naší režii. Z jednotlivců si odvedli své pouze blokaři (Pallouš, Špajda, Jedla a Konec). Zbytek má nad čím přemýšlet. Důležité je vítězství, ale tento výkon na Litomyšl stačit nebude.