Pardubická mise - pouze bod je zklamáním

Tentokrát výjimečně v neděli, a to 19.2., jsme odjeli do Pardubic, našeho krajského města, abychom se utkali s tamním týmem juniorů v rámci první ligy.

Naši sestavu tvořili kapitán Štěpán Hlaváček, Dominik Joza, Jirka Simon, Honza Kladivo, Peťa Leinweber, kluci Siekierovi, Adam Tomášek a Šimon Švihel. Trenérská dvojice, tvořená Jardou a Peťou, byla taktéž v plné síle. Do prvního zápasu jsme vstoupili zřejmě poněkud vlažně a s přehnaným strachem ze soupeře a hned v prním setu podlehli 19:25. Do dalšího setu jsme však skočili s úplně odlišným elánem a rychle šli do vedení. Soupeře jsme překvapili, nicméně i s vedením 18:6 se nám podařilo koncovku zdramatizovat a vyhrát těsně 26:24. Další set pro nás měl být zlomovým. Potřebovali jsme jej vyhrát, především kvůli naší neslavné psychice. To se nám podařilo, mělo to však spíše neblahý účinek. Do čtvrtého setu jsme vstoupili s tím, že už je vše vyhrané a set prohráli. Šlo se tedy do tie-breaku, který po vyrovnané sérii urvali domácí a tím pádem zvítězili 3:2.

Druhý zápas nebyl ani zdaleka tak napínavý, dramatický či pestrý, minimálně co se našeho výkonu týče. Prohráli jsme jasně 0:3 a zklamaně jeli domů.

Zklamaným autorem není nikdo jiný než mistr Šimon Šíma Švihel.