Petr Pláteník - MVP utkání Cuneo vs. Treviso

Italská série A1 má za sebou poslední kolo první části, tzn. každý tým má odehráno 13 zápasů a 28. prosince začne její druhá polovina. Toto kolo bylo velmi důležité z hlediska postupu do Italského poháru. Toho se zúčastní vždy 8 nejlepších po první polovině základní části. O prvních sedmi místech bylo již rozhodnuto, ale na to poslední osmé si brousily zuby dva týmy - Vibo Valentia a Perugia, kde hraje český univerzál Jan Štokr.

Postupová matematika hovořila těmito čísly. Perugii stačil bod (v A1 je za prohru 2:3, pozn. redakce) nebo prohra Viba, popř. výhra Viba, ale pouze v tie-breaku. Nakonec však nevyšla ani jedna alternativa. Vibo si svůj postup vydřelo na půdě Montechiari výhrou 3:1, kdy tým Montechiari měl již postup v kapse. Bohužel Perugia, která měla potvrdit svojí formu z posledního zápasu, totálně vyhořela a podleha na domácí půdě Modeně. Ta po matných výkonech vyměnila trenéra a na lavičku usedl bývalý trenér Perugie a současný trenér slovenského nároďáku Emanuele Zanini, který vystřídal italskou hvězdu Andreu Gianiho. A změna Modeně pomohla, vyhrála hladce 3:1.

Domácí podali opravdu špatný výkon a ani Jan Štokr tentokrát svému týmu nepomohl. Nepomohla ani výměna nahrávače ve 2.setu, který se bohužel po několika výměnách pod sítí zranil a veškeré naděje na zlepšení hry a případný postup do poháru definitivně skončily.

Na rozdíl od Honzy v zápase Cuneo - Treviso zářil Petr Pláteník, který svůj tým dovedl k vítězství a 19ti body se zasloužil o ocenění nejlepšího hráče utkání (MVP). Družstvo Trevisa po odchodu nahrávače Vermiglia už není tím suverénem jakým bývalo v předchozích letech a ani jeho hvězdy Papi, Cisolla či Gustavo nejsou schopni vytáhnout Treviso na lepší než je současné 7.místo v tabulce.

Naopak výše zmiňovaný Vermiglio září v Maceratě, která pod jeho taktovkou zvítězila v Piacenze po velmi vyrovnaném boji až v tie-breaku, kde proti sobě nastoupili naši nejlepší čeští blokaři a to Martin Lébl a Michal Rak. Martinův tým byl sice úspěšnější, ale on osobně zápas nedohrál, protože byl střídán. Na postu blokaře jsou v Maceratě 3 kvalitní hráči a o místo v základu tam bojuje ještě Brazilec Rodrigao a Srb Podrascanin. Trenér De Giorgi má tak možnost všechny tři průběžně střídat. Michal zápas odehrál celý a v jejich týmu byl k nezastavení Kubánec Marshall, který získal 37b!!

Posledním českým zástupcem je Jirka Král, jehož tým Padovy porazil Pineto 3:1, což je pro toto družstvo důležité vítězství, neboť v tabulce jsou stále poslední. Nicméně se zdá, že se Padova začíná zvedat, protože dokázala bodovat už počtvrté v řadě.

Překvapením je i prohra Trenta, které je v tabulce o pouhé 2b druhé hned za Maceratou. Porazil ho tým z dolní části tabulky a to Martina Franca po bitvě, která skončila v tie-breaku.

A nakonec výsledek Forlí - Verona, kdy Verona zvítězila hladce 3:0. Forlí je na konci ligové tabulky těsně před Padovou. Toto umístění mu bylo předpovídáno i před sezónou, protože do A1 postoupilo z A2. Dalšími týmy, které postoupily z nižší soutěže, jsou Verona, Vibo Valentia a Pineto, které ligovou účast odkoupilo od Milána.

Jak si vedou, vám napoví tabulka :


1. Macerata 31
2. Trento     29
3. Cuneo      26
4. Piacenza   24
5. Montechiari 22
6. Verona     22
7. Vibo       18
8. Perugia    18
9. Modena     15
10. Martina F. 15
11. Pineto     14
12. Forlí      11
13. Padova     9

 

Naši kluci: Král 5, Lébl 4, Pláteník 19, Rak 11, Štokr 11 bodů

Více na www.legavolley.it

Sunny

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll