Piacenza krok od titulu

Piacenza zvítězila v hale Trenta a má nakročeno k získání titulu, kteý může dobýt už ve středu 13.5. na své domácí palubovce. Ačkoli se třetí zápas odehrál v Trentu, domácí této výhody nevyužili a prohráli ve vyrovnaném zápase 2:3.

Trento - Piacenza 2:3 (25:22, 13:25, 25:19, 23:25, 9:15) MVP Leonel Marshall

Do posledního místečka zaplněná hala v Trentu (přesně 4868diváků) přivítala obě družstva v neděli v podvečer ke třetímu finálovému střetnutí. V prvním setu se více dařilo domácím, kdy se nenechali zatlačit tvrdými servisy hostů, dobře přijímali a následně i lépe útočili. Dařilo se univerzálovi Vissottovi, kterému nahravač Grbič věřil a ten po nahrávce do zóny dvě uzavřel první set.

To, co následovalo ve třetím setu, by nečekal nikdo z přítomných. Vyrovnaný byl jen začátek setu a to za stavu 1:1. Poté už dominovala jen Piacenza a hlavně nahravač Marco Meoni a jeho umění, které zúročil především Michal Rak. Ten ve druhém setu útočil na 80% a také oba smečaři Marshall se Zlatanovem, přiváděli obranu domácích téměř k šílenství.

Ve třetím setu se Trento vzpamatovalo a zásluhou Winiarského, který se pomalu, ale jistě dostával do vyšších obrátek, získalo tuto sadu. V tomto setu si také domácí připsali 3 bloky, mimochodem jednou se „namazal“ Marshall na Grbičovi.

Čtvrtá sada byla z pohledu celého zápasu nejvyrovnanější i když pro oko diváka nepříliš pohledná. Na příjmu i útoku na tom byla obě družstva téměř stejně a tak rozhodovala koncovka setu. Zde opět zazářil Michal Rak, který blokem a povedeným útokem dovedl Piacenzu do tiebreaku. V tom pomohl Piacenze tvrdý servis, když hned v úvodu setu po podání Brava odskočila na vedení 3:1. Marshall a Zlatanov byli k nezastavení. A vedení svého týmu ještě navýšili. Poslední timeout si vybral trenér domácích za stavu 6:12 pro Piacenzu. Ta se nenechala vyvést z rytmu a zvítězila. Dělí ji tak už jen jedno
vítězství od titulu.

Po zápase se Matěj Kazijski vyjádřil  sebekriticky a nebyl spokojen se svým výkonem, Vissotto dodal, že špatně blokovali a bránili. což bylo vidět i podle statistik. Naopak Marshall se nechal slyšet, že hráli srdcem a s chladnou hlavou, ale že tato série může být ještě dlouhá a musí se dobře připravit a koncentrovat na další zápas.

Statistiky:

Trento: body celkem 63, esa 4, příjem 50%, body z útoku 53, úspěšnost útoku 44%, bloky 6, Kazijski: body: 17, 1 eso, příjem 40%, útok 50% (16 bodů), Winiarski: body16, 2 esa, příjem 57%, útok 39% (13b.), blok 1, Vissotto: body 16, 1 eso, útok 42% (15b.)

Piacenza: body celkem 78, esa 6, příjem 52%, body z útoku 61, úspěšnost útoku 54%, bloky 11, Rak: body 15, 1 eso, útok 81% (13b.), 1blok, Marshall: body 22, 1 eso, příjem 17%, útok 50% (18b.), bloky 3, Zlatanov: body 18, příjem 38%, útok 59% (17b.), blok 1