Pidiberušky - parádní předvánoční turnaj v Poličce

V neděli 16.12. uspořádal poličský volejbalový oddíl turnaj v přehazované dívek – ročníky 1999 a mladší, tj. pro osmileté a mladší budoucí volejbalové adeptky.

Naše pidiberušky se  na turnaj moc těšily, dokonce už v autě cestou do Poličky si chtěly házet, nebo se aspoň rozcvičovat! A samotný turnaj? To bylo roztomilé hemžení malých (asi 120 cm) děvčátek a poletování malého volejbalového míče přes síť. Ale abyste si nemysleli - nebylo to nahodilé poletování míče, ale promyšlené útoky proti soupeřkám, výborné podání a skvělé zákroky při chytání míče. Děvčata odehrála s velkým nasazením a elánem celkem 6 utkání. Naše obavy, že by mohla zkolabovat vyčerpáním či hladem, byly naprosto zbytečné. Ve svých velkých taškách neměla děvčata, jak jsme mylně předpokládali, teplákové soupravy, botasky a ostatní sportovní výbavu, ale velké, ještě větší a úplně největší svačiny. Takže přežily – naprosto v pohodě!!!

 

Turnaje se zúčastnilo 7 družstev: Svitavy, Polička A,B,C, Lanškroun, Dolní Újezd a Moravská Třebová.  Naše pidiberušky vybojovaly skvělé 3.místo a za odměnu dostaly dobrý dort a drobné ceny. Vzhledem k velkému uspěchu celého turnaje a obrovskému nadšení děvčátek ze hry jsme se rozhodli obdobný turnaj uspořádat v lednu 2008 také ve Svitavách.

 

Hrály: Kateřina Kociánová, Julie Štulpová, Míša Bolcárová, Lenka Weisová, Jana Dynková a Eva Junková.

Trenér: Zdeňka Ševčíková

Doprovod a řidič: Marcela Smělá 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll