Plný bodový zisk při premiéře na domácí půdě !!

V sobotu nás čekala premiéra na domácí půdě. Protože ve stejný den probíhaly zápasy 2.ligy žen A, které podlehly Nymburku ve velké bitvě dvakrát 2:3 a 1.liga juniorů, kteří si to s Pardubicemi rozdali 3:2 a 0:3, začínaly jsme své první utkání až v 11:30.

Oproti minulému týdnu jsme měly pozměněnou sestavu. Přibyla nám žákyně Radka Hendrichová a po nemoci navrátivší se Anička Loukotová. Naopak jsme tentokrát hrály bez Lucky Dědkové (studijní povinnosti) a Anny Melicherové.

Soupiska: Anička Fiedlerová, Radka Hendrichová, Verča Hendrichová, Verča Kovářová, Anička Loukotová, Terka Motálková, Eva Šimková, Markéta Šrůtková (K), Verča Vondrová.

Svitavy – Vyškov 3:0 (22,18,20)

Sestava: Markéta (náhra), Anička F. a Verča K. (blok), Verča V. a Verča H. (smeč), Radka (Ú), Terka (libero)

Do zápasu jsme vstoupily opět vlažněji. Stále máme problémy na přihrávce, kdy jsou soupeřky schopné nám dát několik přímých bodů v řadě. Naštěstí my to umíme taky. Tlakem soupeřek na servisu a dobrým útokem na síti jsme vybojovaly první zápas bez větších problémů 3:0. I když musím přiznat, že při takto postaveném družstvu jsem očekávala lepší práci v obraně na síti. Soupeřky se nám nedařilo vždy kvalitně bránit.

Svitavy – Vyškov 3:0 (20,11,17)

Sestava: Anička L. (náhra), Anička F. (Radka) a Verča H. (Verča K.) (blok), Verča V. (Eva) a Radka (Verča H.) (smeč), Markéta (Anička F.) (Ú), Terka (libero)

Druhý zápas hrozilo, že začneme hrát až ve tři odpoledne, ale po domluvě jsme odehrály toto utkání na kurtu, kde skončili junioři svůj boj, takže jsme měly klasicky hodinovou pauzu mezi zápasy. V té jsme si daly výborné zdravé sušenky od Evči, ještě štěstí, že se jí ta nezdravá buchta „zdrcla“ :-) Očividně zdravé chuťovky holkám svědčí.

Zápas probíhal bez větších dramat a v klidu. Na náhru šla Anička L. a kapitánka si tak mohla zkusit roli „účka“. Díky opět kvalitnímu servisu jsme si udělaly vždy dostatečně velký bodový náskok, a i když nám soupeřky nadělily několik přímých bodů v řadě, stále jsme měly nahráno a mohly v klidu pokračovat v utkání. Díky tomu jsme mohly se sestavou více hýbat a vyzkoušet si tak různé hráčky na různých pozicích. Druhý zápas probíhal ještě více v klidu a i přes chyby jsme i toto utkání vyhrály 3:0.

Jsem ráda, že mám v družstvu tolik variabilních hráček, které jsou schopné hrát na více postech stejně kvalitně. Další utkání nás čeká již tuto sobotu 8.10 2016, tentokrát u soupeřek z Brna.

Očima hráčky: Kapitánka Markéta Šrůtková "Oba zápasy se mi líbily. Fungoval jak servis, tak i příjem. Občas jsme mohly balón položit dřív, ale i tak jsme měly více bodů z útoku než protihráčky. S výhrou 2x 3:0 jsem spokojená."

Jana

1   Jehnice 4 4 0 0 0   12:0 12
2   Svitavy 4 3 0 0 1   10:3 9
3   Junior Brno 4 3 0 0 1   10:5 9
4   Kroměříž 4 2 0 0 2   7:8 6
5   Znojmo 4 0 0 0 4   1:12 0
6   Vyškov 4 0 0 0 4   0:12 0

 

 

Pár momentek se zhoršenou kvalitou...

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll