Po nervózním začátku nakonec první výhra a dva body doma.

Dlouhých 609 dní jsme čekaly na svůj další zápas. Ale 6. 11. 2021 jsme se konečně zase dočkaly. Do poslední chvíle jsme doufaly, že covid znovu nezasáhne a nezruší sezónu, jako tomu bylo minulý rok. Život nám tenhle hloupý vir sice komplikuje pořád, ale sportovat už nám díkybohu nezakázal. A tak jsme se vyzbrojené očkovacími certifikáty, testy a potvrzeními o bezinfekčnosti vydaly na naši první cestu této sezóny, a sice do Moravské Třebové. Jely jsme v sympatickém počtu 8 hráček, jedna trenérka a jeden fanoušek. Náš tým se rozrostl o pár nových hráček, ať už z řad juniorek nebo zkušených žen. Po okružní jízdě Moravskou Třebovou, jelikož stejně jako všude, i tady číhaly nástrahy v podobě uzavírek a rozkopaných silnic, jsme se dostaly do haly. V šatně jsme rozdělily dresy, posilnily se výbornou buchtou od Kíši a šlo se na věc.

Do prvního setu prvního zápasu nastoupila Klárka na náhře, duo Kíša a Zdenča na bloku, Pája s Luckou na smeči a Kika na účku, post libera tentokrát zastala Fíla. Začátek zápasu byl hodně opatrný, přeci jen jsme spolu v této sestavě hrály zápas poprvé, a co si budeme, je to něco jiného než na tréninku. Navíc soupeř měl již odehráno o kolo navíc, takže už se stihl trochu aklimatizovat v zápasovém prostředí. Nicméně to nás neomlouvá. Mezihra nebyla vůbec špatná, bohužel nám však vůbec nešlo zakončení. A jak už to tak bývá, bez pořádného útoku body nezískáte. Leda by soupeř kazil, hodně…což se bohužel nestalo. Tudíž naší nevýraznou a nedynamickou hrou prohráváme první sadu. Do druhého setu jsme udělaly malou změnu, místo Páji šla na smeč Maki. Bohužel naše hra stejně tak jako v minulém setu postrádala razanci a především chytrost. Útok šel ve většině případu do postavení, takže soupeř neměl moc velký problém ho zpracovat a vrátit. Ani žádná delší šňůra na servisu se nepovedla, tudíž i druhý set končí naší porážkou. Třetí set jsme opět začaly na smeči s Pájou, ale kromě toho, že se zhoršil příjem, vypadal i tento set stejně jako ten předchozí. První zápas tedy končíme na poli poražených. Soupeř si v každém setu hned na začátku vytvořil pohodový náskok, který my jsme dotáhnout nedokázaly.

TJ Svitavy x TJ Slovan Moravská Třebová 0:3 (-14,-13,-13)

Do druhého zápasu jsme po občerstvovací pauze nastoupily ve stejné sestavě jako ráno, kdy se opět na smeči střídala Pája s Maki. Už na začátku zápasu bylo vidět, že na hřišti stojí jiné družstvo než ráno. Asi už jsme se během toho ranního zápasu stihly trošku sžít. Hned od začátku jdeme do vedení o 8 bodů zásluhou skvělého servisu naší nahravačky. To vše podpořeno dobrou hrou v poli, obranou i útokem nám zajistilo výhru a vedení 1:0. Ve druhém setu, nám opět Klárčin servis nastartoval slibný vývoj setu. Říkáte si, vedeme o 10 bodů, to je v klidu. Haha. Bohužel i soupeř měl velmi kvalitní servis, a tak se náš náskok začal dost rychle tenčit, k tomu přidejte pár nevynucených chyb a máme srovnaný stav a nervy drásající koncovku, která bohužel končí tou nejtěsnější výhrou soupeře a vyrovnáním stavu na 1:1. Třetí set byl asi ten nejvyrovnanější z celého zápasu, ani jeden tým nechtěl ten druhý pustit do většího náskoku, takže jakýkoliv malý náskok si jeden tým vytvořil, ten druhý ho hned záhy smazal. Opět jsme se dostaly do vyrovnané koncovky, která naštěstí končí naší výhrou a vedením 2:1. Měly jsme krásnou šanci ten zápas ve čtvrtém setu ukončit a urvat tak 3 body. No, opět přišla krize, tentokrát hlavně na příjmu. K tomu opět několik zkažených útoků, což znamenalo náskok pro soupeře, který si zvládl udržet až do konce setu. Takže tu máme tiebreak. Strany točíme za stavu 8:3 pro nás, takže máme krásný pětibodový polštář, který byl opět získán díky skvělému servisu. Po výměně stran jsme však opět nasekaly pár chyb a tak se zápas dostal do vypjaté koncovky. Chybou soupeře však vítězíme tím nejtěsnějším možným rozdílem a první výhra a body jsou doma. Po nevalném začátku z rána jsme si tak spravily chuť. :-)

TJ Svitavy x TJ Slovan Moravská Třebová 3:2 (17,-27,23,-18,13)

Když to pak zhodnotíme jako celek, tak to nebyl zas až tak špatný začátek, z chyb jsme se doufám poučily a příště už to bude všechno šlapat daleko lépe. Celkově patří pochvala za servis, kdy se ve druhém zápase konečně zadařily ty bodové šňůry. Dále potom třeba pochválit nahrávačku za pestrou hru a Kíšu, ta odehrála oba zápasy na bloku, který není jejím standardním postem a vedla si moc dobře. I zbytku týmu samozřejmě pochvala patří, makaly jsme všechny oba zápasy, a i když to třeba bodově nevypadalo, tak odchozený ten první zápas rozhodně nebyl.

Příští zápas odehrajeme v neděli 14. 11. v Lanškrouně. Takže pokud by si někteří z fanoušků chtěli udělat výlet a podpořit nás, tak budeme jenom rády.

Za Svitavy hrály: Klárka Dvořáková, Kika Kopečná, Zdenča Kladivová, Terka Kissová, Lucka Dědková, Pája Nováková, Maki Šauerová, Fíla Štulpová a jako trenér Barča Smělá.