Po první kole ČP žáků na 10. místě

Kvalifikace Českého poháru žáků byla tradičně zahájena v Novém Jičíně. Domovská aréna novojičínských ABC je v současné bohužel v rekonstrukci,takže turnaj se konal ve čtyřech tělocvičnách na třech různých místech. Na nás vyšla stará dobrá sokolovna Monsignora Šrámka, kde nás čekal v základní skupině Lanškroun, domácí tým a Letovice.

V první utkání naši staří známí z nedalekého Lanškrouna. Kluci to mají pro letošek dobře poskládané a budou patřit k favoritům celé soutěže. My se ale nebáli vlka nic a byli jim více než vyrovnaným protivníkem. Podlehli sice 0:2 (-23,-15), nicméně se ctí. V dobrém výkonu kluci pokračovali proti domácím. Zápas se dostal až do třetího setu. Rozhodly nevynucené chyby a naše menší herní praxe. Letovice byly i přes zklamání snadnějším soustem, než se očekávalo.

Třetí místo ve skupině znamenalo boj o 9.-16. místo. V rozstřelu nás čeká VK Ostrava (loni třetí tým na MČR). Každý rok ale není posvícení, naši kluci jednoznačně lepší a vítězíme 2:0. Čeká nás tedy skupina o 9.-12. místo a v ní Rychnov nad Kněžnou, Znojmo a Velké Meziříčí. V posledním sobotním utkání proti Rychnovu vítězíme 2:0. V neděli nejdříve nestačíme na jednoho z favoritů celé soutěže Znojmo, který překvapivě ve skupině nestačil na Olomouc a Zlín. V posledním utkání porážíme VelMez a končíme na 10. místě.

Z individuálních výkonů určitě vyzdvihnu nahravače Honzu Kefurta. Na útoku nás držel Kuba Dudycha. Celkově je třeba kluky pochválit. Makali jako tým a 4 vítězství ze sedmi utkání jsou solidním výsledkem. Po prvním kole tedy držíme 10. příčku východní poloviny republiky, která zaručuje postup do jarní část, kam se kvalifikuje 24 nejlepších týmu ročníku 2005 a mladších.

Svitavy reprezentovali: Jan Kefurt, Jan Kočvara, Jan Vízdal, Jakub Dudycha, Richard Pavlov, Dan Karpeles, Martin Smékal a nejmladší účastník turnaje Filip Jansa.

Snídaně v Penzionu Bocheta. Již tradiční ubytování,příjemné prostředí a příjemní lidé

 

Společné foto po vítězství nad Rychnovem. Sledujte sebevědomý výraz Martina Smékala (hráč č. 31)...

Nejmenší a současně nejmladší hráč týmu a možná i turnaje Filda Jansa spolu kiklopem a po roce se vracejícím Richiem Pavlovem (foto pro média)

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll