Poprvé v sezóně na centru

Protože chlapi už mají první půlku soutěže za sebou, mohly jsme v sobotu využít poprvé v sezóně centr. Páteční trénink jsme si na něm po dlouhé době zkusily, ale zápas neprobíhal podle našich představ... Naštěstí jsme se včas probraly, otočily první utkání a máme doma další čtyři body!

TJ Svitavy – SK Spartak Slatiňany: 3:2(-22,-19,22,9,13) a 3:0(20,20,13)

Už v pátek jsme musely řešit situaci na nahrávačském postu, protože byla jistá jen Sabka. Nakonec se Renča s Pájou dohodly na případném prostřídání v zápasech, a tak nám spadl jeden kámen ze srdce. Do prvního utkání jsme i tak vstoupily se Sabkou na náhře, Blážou s Wendy na bloku, Jájou na účku a Mončou s Marťou na smeči. První set jsme se pomalu zahřívaly a rozehrávaly. I když hra byla vyrovnaná, my tahaly pořád za kratší konec. Před koncovkou jsme proto sáhly při manku dvou bodů ke dvoj střídání. Ani to nám tentokrát ale nepomohlo přehoupnout se přes soupeřky a první set jsme prohrály 22:25. Druhý set jsme opět začaly špatně, soupeřky nám odskočily více než v prvním setu, a tak jsme se při stavu 11:16 rozhodly ke změně náhry, aby nás souhra s Pájou uklidnila. Bohužel to opět nepomohlo a byl tu hrozně vypadající stav 11:20. Do hry šla Hanka, která si musela chvíli zkusit post blokařky, protože na tomto postu nehrála už patnáct let... Skóre jsme i díky ní lehce korigovaly na 19:25. V tu chvíli bylo jasné, že pokud chceme vyhrát, musíme uhrát tři sety za sebou. Na náhře začala rovnou Pája, do hry se místo Monči na smeč zapojila Hanka a na účku zůstala stejně jako v druhém setu Káťa. Set nebyl nijak lehký, byl vyrovnaný, což hrálo spíše pro Slatiňany, protože my už jsme prostě „musely bodovat“. Naštěstí jsme koncovku ustály a nechaly soupeřky o tři body za námi. To nás uklidnilo a další set byl spíše exhibiční...sice jsme se snažily soupěřky zastavit na stavu pět, ale nakonec se za patnáct minut trvání čtvrtého setu nedostaly ani na deset, čímž jsme si spravily chuť. A byl tu tiebreak, ve kterém se vždy může stát cokoliv. Proto jsme ho chtěly začít v obdobném duchu jako předešlý set. To se nepovedlo a po chvíli jsme prohrávaly 1:4. Jsem ráda, že nás to nezlomilo, dostaly jsme se nad soupeřky na 12:9 a malý náskok si uhlídaly až do konce. Hra Slatiňan vůbec neodpovídala jejich postavení v tabulce. Náš servis lehce přijímaly, v útoku se nebály a naopak nás se jim podařilo vcelku dobře čapat. Naštěstí se nám rozehrály Marťa s Hankou, které vcelku jistě pokládaly balóny, a to byl základ prvního vítězství.

Na druhý zápas kvůli rodičovským povinnostem Pája nedorazila, naopak na poslední chvilku přijela Renča, která se ani nestihla pořádně rozpinkat. Utkání tak dirigovala opět Sabka. Obě smečařky pokračovaly v útoku v kvalitním výkonu z prvního zápasu, a se o ně mohla opřít, když bylo třeba. Oproti prvnímu utkání jsme začaly každý set dobře, vypracovaly si vždy vcelku jistý náskok... a i když u ženských není nikdy nic jisté, tentokrát bylo. Bodový odstup jsme udržely do konce a zaslouženě druhý zápas vyhrály 3:0.

Sestava: náhra – Sabka, Pája (Renča), smeč – Marťa, Monča, Hanka, blok – Bláža, Wendy, Káťa, účko – Jája, Káťa

Poslední kolo první půlky máme odložené na víkend před Vánocemi, kdy se utkáme s Letohradem a budeme chtít vybojovat zase 4 body.