Poslední domácí zápas bohužel bez bodu

V sobotu 3.3.2018 jsme nastoupily ke svému poslednímu domácímu zápasu v této sezoně. Marodka bohužel pořád úřadovala, takže jsme byly v lehce netradiční sestavě.

Do prvního zápasu nastoupila Renča na náhře, Zdenča na účku, Kika s Terkou na smeči a Vendy s Verčou na bloku. Jako libero nastoupila Lucka. Hned v prvním setu nám trvalo hrozně dlouho, než jsme se nějakým způsobem chytily. Soupeř začal tlačit servisem a moc nás k žádné akci nepustil. První set tedy bere on 25:16. Druhý set vypadal dost podobně, dlouhé výměny většinou získal soupeř, stejně jako se mu dařilo nás zatlačit servisem. My naopak nebyly schopny mu balon vrátit kvalitním útokem. Druhý set tedy opět pro soupeře – 25:15. Ve třetím setu už jsme se konečně chytily a začaly se soupeřem držet krok. Celý set byl velmi vyrovnaný, začaly jsme útočit a občas měl soupeř problém i s naším servisem. Rovněž se nám povedlo zablokovat spoustu útoků. Bohužel v koncovce měl soupeř štěstí a vítězí 25:22.

TJ Svitavy : USK Pardubice 0:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily zhruba jen po 20minutové pauze. Druhý zápas byl podstatně vyrovnanější než ten první. Provedly jsme drobné změny a sice, místo Verči šla na blok Zdenča a na účko se postavila Míša. První dva sety byly prakticky identické. Se soupeřem jsme se tahaly doslova o každý míč. Servis se prakticky nekazil a obrana rovněž fungovala na obou stranách. V obou setech se nám bohužel povedlo udělat pár chyb v koncovce, takže soupeř si oba sety vzal pro sebe – 25:22, 25:22. Ve třetím setu byl průběh opět stejný jako v předchozích dvou, možná díky větší bojovnosti a troše štěstí jsme tento set urvaly pro sebe – 25:23. Bohužel pokus o nějaký zvrat čtvrtého setu se nepovedl. Buď došla energie nebo chuť do hry, ale vrátily jsme se do vzoru prvního zápasu, prvního setu. Soupeř už žádné zaváhání nepřipustil a zvítězil 25:16.

TJ Svitavy : USK Pardubice 1:3

Dvě prohry, a ještě ke všemu na domácí půdě nás dost mrzí, ale nedá se nic dělat. Teď nás čeká delší pauza a poté poslední zápas sezony na půdě Dolního Újezdu. Snad už se všech nemocí i indispozic zbavíme a pojedeme potrápit lídra tabulky v plné síle. Přeci jen je pořád ještě ve hře 6 bodů. Každopádně i za tento víkend nutno pochválit, hlavně mladší děvčata, která se skvěle zapojovala do hry a rovněž Terezku, která jako vždy podala velice kvalitní výkon.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Terka Motálková, Lucka Dědková, Míša Bolcárová, Zdenča Kladivová, Renča Odvárková, Verča Kovářová a Vendy Svobodová

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll