Posun o dva fleky!!

Radostná údálost, jež přinesla úsměv do trenérových očí, se odehrála v sobotu 23.2., což bylo souběžně s Memoriálem Zdeňka Randuly. V naší krásné hale na Střelnici jsme přivítali tým ze Slatiňan, tedy pro nás vcelku vyrovnaného soupeře. Na lavičce jsme měli dost lidí, takže se dalo experimentovat a hlavně dát příležitost našim mladým, kterým bych chtěl ještě jednou poděkovat, že dorazili a podpořili náš tým Mlátiček!

Hned na úvod je třeba podotknout, že jsme byli nuceni hnout se sestavou kvůli zraněnému Onďasovi. Na jeho místo šel tedy Pája, který již umí pozici hlavního bombera nahradit. Koho nesmím opomenout je Pipin, který získal funkci asistenta trenéra (tzv. klavírníka neboli radílka).

První set prvního zápasu se nám opravdu vydařil. Soupeř byl očividně nepřipraven na takovou smršť. Chvílemi se až zdálo, že se snaží z předem prohraného boje utéct. O tom zajisté mluví výsledek. Ve druhém setu se trenér rozhodl dát šanci mladým. Své ovoce to však nepřineslo. Proto se ve třetí a ve čtvrté sadě objevili na hřišti známé tváře, pouze blok byl podpořen o něco rychlejším Sašou Konečným. Po celý zápas se nám dařily snad všechny herní činnosti. Pouze náhra v některých fázích hry trošku vázla. Nicméně z Dáni se pomalu stává zkušeňák a když se zkoncentruje na zápas a ne na kočičky v hledišti, dokáže odnahrávat opravdu skvělý zápas.

Do druhého zápasu jsme nastoupili velmi obdobně. První set v podstatě jednoznačný. Ve druhém se soupeř začal trošku cukat, ale výtečě sehrané kombinace na síti akorát potvrzují naši převahu. Ve třetím setu již není nad čím přemýšlet. Vidina vítězství nás žene kupředu a zatím co trenér dodává týmu důležitou sebejistotu, asistent v pozadí dělá špumprnágle aby tím vyladil úplnou pohodu v týmu. V koncovce se nám podařilo vše na co jsme sáhli.

Co se mi ale vůbec nelíbilo, bylo časté upozorňování na chybné rozhodnutí rozhodčího od soupeře. V průměru se jednalo o každý 8 balón, který se jim nelíbil. Myslím, že by si celek ze Slatiňan měl buďto uvědomit, že jde pořád jen o hru a nebo požádat o nějakou větší dotaci a pořídit si týmového cvokaře. (bez urážky)

Další zápas, který nás čeká, bude v sobotu 2.3. v Letohradě. Na nahrávku se postaví, letos již po druhé po dlouhé pauze, náš trenér Venca. Tak nám držte palce, modlete se za nás nebo zapalte svíci!! Hlavně buďte s námi!!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll