Pozvánka na Stodolní

Tento kubánský krasavec působí v našem oddíle již dlouho. Pokud ho na první pohled nepoznáváte, prozradím vám, že je ze stejného vrhu jako Pipin, Dolík, Kloby. Na place používá maskování zvané nenápadný mladík...

Jméno: Jakub Bureš
Družstvo: TJ Svitavy
Post: Smečař/ univerzál
Ročník narození: 1988
Výška: 180

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?
Vzhledem k tomu, že jsme v sobotu měli oslavu 10. výročí založení našeho oddílu a Melis přinesl zápis z prvních tréninků, vím to naprosto přesně. Poprvé jsem se tréninku zúčastnil 5. 11. 1999 v tělocvičně na Riegrovce, pod vedením Melise a Mázy.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?
Začínal jsem jako nahrávač, bohužel mně tento post nikterak nepřirostl k srdci, a tak jsem v mužích přešel na post smečaře případně univerzála.

Tvůj největší sportovní úspěch?
Rozhodně to byl postup do KP I a výhra školního krajského kola za svitavské gymnázium.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?
Pro mě je to ten hráč, který v situacích vlažnějšího výkonu celého družstva, dokáže tento stav zvrátit a vezme situaci do svých rukou.

Kdo z oddílu (celého - nejen tvoje družstvo) se ti v současnosti herně nejvíce líbí?
Z ženské složky je to rozhodně Renata Jelínková, doufám, že se neurazí ☺ , ale přijde mi, že má typicky mužský herní projev. No a z našich je to Zdenál, obdivuju to, že se dokáže nad sítí prosadit líp než leckterý dvoumetrový hovado a to jak na bloku, tak na smeči.

Co bys označil za svoji největší přednost a naopak slabinu?
Řekl bych, že předností je hra v poli, nedělá mi problém kamkoli skočit pro balón. No a slabinou je určitě blok, s přesunem si moc nerozumím a nad sítí zavírám oči.

Co ty a smečovaný servis?

Ten trénuji už několik let, takže ho běžně využívám.

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušil?

Baví mě cvičení, kde se pořád něco děje a nejsou u toho delší čekací doby. Momentálně mi tréninky maximálně vyhovují a nic bych nerušil.

Čeho si ceníš na svém trenérovi?
Líbí se mi jeho zápal pro věc a klidné rozhodování v složitějších situacích.

JINÉ

Oblíbená hudba?
Vyloženě vyhraněný styl nemám, ale stálice v mém playlistu jsou Rammstein, Landa a Billy Talent.

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?
Celkem pravidelně si teď v Ostravě chodím zahrát pinec a přes zimu si velmi rád zalyžuju.

Co na sebe prozradíš ze soukromí (rodina, práce…)?

Mám dojem, že by to nebylo zajímavé.

Jaký se ti líbí kluci/holky?
Líbí se mi ty, se kterýma je sranda, nicméně tu svoji jsem si už našel.

OTÁZKY JEN PRO TEBE

Studuješ v Ostravě. Jak často jsi na Stodolní? A který podnik bys nám doporučil?
Stodolní je od mých kolejí na Porubě docela daleko, ale párkrát jsem se tam podívat byl. Každopádně doporučuju klub Sydney a E99 k pořádné pařbě, ke klidnějšímu posezení s přáteli doporučuju bar Mulata a Corrida.

Na Báňské hrajou chlapi KP I, byl jsi lanařen ke spolupráci?

Bohužel se mi nepodařila skloubit škola s časy tréninků, takže k bližší spolupráci nedošlo.

Sezóna slušně rozjetá. Získáte skalp Litomyšle i letos?

Trochu se bojím, abych to nezakřiknul, ale já ten skalp vidím docela reálně. Důležitá bude hlavně psychika. Když na ně vlítnem jako na Pardubice, tak je sfouknem jak svíčku. ☺

Jsi také rozhodčí. Jak hodnotíš „nová“ pravidla a jak se projevila změna pravidel ve vaší soutěži?
Rozhodně se situace rozhodčím ztížila, dřív byl dotek sítě automaticky chyba, dnes si musíte všímat toho, jestli se hráč dotknul pouze vrchní pásky nebo jestli dotyk sítě ovlivnil hru. Tím pádem je to trumf do rukou všem „hádavým družstvům“. Navíc si myslím, že vzroste počet zranění pod sítí. Ostatní změny nejsou nijak podstatné.
V naší soutěži jsem zatím problém nezaznamenal.

Nějaká příhoda z Hošťálkové (publikovatelná…)…

Příhod z Hošťálkové už bylo tolik, že by se z toho dala napsat pořádně tlustá knížka, i když je pravda, že těch veřejně publikovatelných by bylo trošičku méně.
Je to tak 4 nebo 5 let zpátky kdy jsme ve vesnici hráli naši „večerní hru“. Nastala situace, při které jsme se museli rozutéct každý jiným směrem, přičemž bylo domluveno, že se sejdeme u chalupy. Do 15 minut, jsme byli téměř všichni na místě, akorát jeden nám chyběl. Po půl hodině, jsme se rozhodli, jít mu naproti. Ale to jsme ho už viděli, jak přichází celý od roští a jen s jednou botou.

A co je to za týpka, co se k vám nedávno přiženil do rodiny?

Popravdě to byl docela šok, když si moje slušná sestra domů přivedla ultrapravicovýho skinheada. To byl samozřejmě žert. Mázu beru pořád víc jako trenéra, spoluhráče a kámoše než jako „obyčejného“ švagra.


Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Fanouškům bych poradil, aby zůstávali i na druhé zápasy žen i mužů. Hráči bývají více rozehraní a hra je o to zajímavější. Čtenářům děkuji za komentáře a zájem o svitavský volejbal.

Děkujeme za rozhovor.

Pavlína

 

Příští týden slaví čtvrteční rozhovory své první narozeniny!!! Vzhledem k množícím se poznámkám o tom, kdy půjdou s kůží na trh autoři, Vám dáváme prostor při tvorbě příštího rozhovoru a to formou kladení otázek, které můžete posílat na adresu paja.nem@centrum.cz

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll