Pozvánka na úterý 17. listopadu: RWE Brno - Junioři ČR, začátek v 19:30

Na úterý 17. listopadu je v hale Na Střelnici připraven bohatý sportovní program. Již od rána od 9:00 mohou příznivci svitavského volejbalu povzbudit naše žáky a žákyně v utkáních krajského přeboru. Žáci v této soutěži zatím nepoznali hořkost porážky a tak věříme, že se na domácí palubovce předvedou opět v nejlepším světle.

Večer od 19:30 je připravena lahůdka - přípravné utkání extraligového družstva mužů RWE Brno a juniorského výběru ČR. Utkání je zajímavé z pohledu našeho regionu. V obou týmech totiž působí hráči, kteří volejbalově vyrůstali v oddílech našeho kraje.
 
Začněme juniory ČR, které jako hlavní trenér vede motor volejbalu v České Třebové Luboš Vašina. V týmu juniorů působí i českotřebovský Matěj Chládek, který hrál proti mužům Svitav v zápsech 5. a 6. kola KPI (info zde), podle informace od trenéra Vašiny však nebude na utkání proti Brnu nominován.

Zajímavější situace je v týmu Brna. Zde se to známými tvářemi jen hemží.

V hale Na Střelnici se po pěti letech představí Jindřich Hovorka, který hrál za Svitavy v sezóně 2004/2005 a pomohl k celkovému šestému místu v KPI.

Z lanškrounské volejbalové líhně pocházejí Dominik Fořt a Adam Horáček. Horáček, který hraje na liberu, letos za muže ještě nenastoupil, uvidíme, zda dostane příležitost v přípravném utkání. 

Dvojice Josef Mlčuch a Jan Kuliha (narozen ve Svitavách) je dobře známa i svitavským hráčům ročníku 1990, kteří proti nim hráli v žácích, kdy oba působili v týmu České Třebové.

Na soupisce Brna je dále univerzál Tomáš Felgr z Vysokého Mýta, který ale ve Svitavách určitě nenastoupí. V prvním zápase extraligy proti Liberci se zranil a nyní rehabilituje po operaci. Jeho návrat na palubovku se očekává nejdříve začátkem příštího roku.

Aby byl výčet kompletní tak na stránkách brněnského klubu (www.volejbal-brno.cz) se můžeme dočíst, že trenér Brna Aleš Broulík má rodiště v Litomyšli.

Zveme všechny sportovní příznivce. Utkání začíná v 19:30, vstup zdarma.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll