Prázdninový volejbalový maraton v Praze

Liga juniorek měla pokračovat v sobotu uprostřed velikonočních prázdnin, soupeř chtěl předehrávat, změna termínu se sešla s termínem jiné skupiny ligy juniorek (náš hostitel se dělí o domácí halu s Mikulovkou). Kdo by tušil, že se v ní na zelený čtvrtek odehraje 19 setů a že my vyjedeme v 6:30 a vrátíme se ve 21:30...

TJ Orion Praha - TJ Svitavy 2:3 (-23,-22,17,23,-13), 2:3 (16,18,-25,-20,-9)

Sestava: Fiedlerová, Kladivová, Kratochvílová, Loukotová, Melicherová, Šimkovy, Šrůtková, Vondrová, Žáková.

Nastoupili jsme v základu s Loukičem na náhře, Markét na účku, na smeči tradičně Evča s Kiki, středové hráčky Fiedlo s Šárkou, vstup do utkání však neradostný. Trochu jsme se zdrželi na jižní spojce, pozdější příchod na plochu však zachránil rozhodčí, který v kolonách stál ještě déle, čili rozcvička proběhla v pořádku a ospalý začátek jsem připisovala rannímu vstávání, nezvyklému prostředí....no, ale rozdíl narůstal, prostřídala jsem a ono to najednou začalo fungovat a osmibodová díra ve skóre nám nezabránila set získat. Druhý set opět začátek nic moc, ale zase se překlopíme a vedeme 2:0. Třetí sada a změna u soupeře, kdy z účka přesune kapitánku na smeč, čím své dvě razatní útočnice má pouze na hlavním kůlu, nám způsobí velké problémy, navíc máme zase špatně přihráno, od čehož se odvíjí vše ostatní. Velký boj ve čtvrtém setu bohužel pro soupeřky, ve zkrácené sadě máme stále mírně navrch, ale jde o nervák až do konce, který naše holky ustojí!

Druhé utkání začne po čtyřseťáku Kladna a Mikulovky, kde naše hráčky mohou pozorovat, jak to vypadá z venku, když družstvo hraje, pak zase chvilku nehraje, pak zase začne a tak stále dokola...a mě napadá, jestli my trenéři nejsme trochu masochisti. Holkám je to samozřejmě úplně putna, většina polehává.

Tak na ten druhý vlítneme a frčíme! První dva sety jsme byli o dva levely níž než domácí, které nás drtily servisem, tvrdým útokem, změna na dvě útočnice do kříže jim prostě prospěla a nás dostala na kolena. Nikdo by na nás nevsadil pětník. Měníme rytmus na nahrávce. Set je neskutečně napínavý, ale vítězíme a vývoj zápasů se otáčí. Soupeřky hrají celý den v šesti holkách, poslední dva sety na to jednoznačně doplácí. Naše hra není tak razantní a pohledná, je více upracovaná a nadřeme se. Funguje nám však servis a od toho se dá odpíchnout. Holky se snaží soustředit a vydržet bez chyb a funguje to. Tiebreak je plně v naší režii!

Domů vezeme 4 body. Opravdu to byla velká dřina i přes výpomoc juniorek, za kterou moc děkujeme Verče a Markétě.

Zbývají 4 zápasy - dvě kola, která odehrajeme v domácím prostředí v hale (7.4. Nymburk, 15.4. Turnov). Abychom soutěž udrželi bez účasti v baráži, nutně musí dvě družstva zůstat za námi, což znamená, že máme vše ve svých rukou a že musíme ještě něco uhrát.

1. rozpis druzstva Volleyball Nymburk Volleyball Nymburk 16 9 2 1 4   36:22 1307:1160 32
2. rozpis druzstva Volejbal Červený Kostelec Volejbal Červený Kostelec 16 8 2 4 2   39:27 1468:1391 32
3. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 16 5 4 2 5   34:30 1380:1369 25
4. rozpis druzstva TJ Orion Praha TJ Orion Praha 16 6 2 3 5   33:30 1369:1339 25
5. rozpis druzstva TJ Turnov TJ Turnov 16 2 5 2 7   26:38 1321:1421 18
6. rozpis druzstva TJ Sokol Dolní Újezd TJ Sokol Dolní Újezd 16 2 1 4 9   20:41 1241:1406 12