Premiéra v ČP kadetů nad očekávání

Český pohár kadetů a jeho kvalifikace odstartovala v Hradci Králové. Soutěž s rozšířením kadetské kategorie na tři roky opět nabývá svého významu. Účastní se buď týmy, které nevybojovaly extraligu kadetů nebo rezervy družstev z nejvyšší soutěže, což je případ svitavského klubu.

Naše sestava na víkend se nerodila lehce. Oproti očekávání vypadli Honza Šudoma (kotník) a Kuba Bušek (klubové povinnosti v Letovicích). Po viróze odjížděl na turnaj Pepa Meluzín. V sestavě tedy ještě  zůstali Tonda Klohna, Adam Prudil, Vojta Slezák a Mates Šudoma Z Áčka kluky doplnili Honza Svojanovský, Tonda Pelíšek a po zranění nakonec i David Jarůšek.

V prvním utkání náš čekali Lvi z Prahy (dříve ČZU). První set jsme bojovali sami se sebou. Sestava se sehrávala, zvláště žáci si zvykali na větší rychlost a kvalitu servisu. Od druhého dějství jsme zlepšili obranu (výborně Tonda a David), na útoku se probral Vojta Slezák. Vítězíme 2:1.

Druhý zápas a naši staří známí z Kojetína. Hra vyrovnaná, ale nám nešel příjem. Dobře cílený servis soupeře nás moc nepustil do hry. Navíc množství zkažených servisů taky nepomohlo.

Pokud jsme chtěli postoupit do lepší poloviny tabulky, bylo nutné zdolat pro nás neznámý Český Krumlov. Utkání se nám povedlo. Na servisu exceloval Pepíno. Dobře jsme útočili z obou kůlů. Druhé místo znamená další kolo opět v Hradci.

Soutěž obecně výborná. Stejně jako ostatní extraligové týmy zkoušíme, testujeme... Kluci většinou zvládli každý 2 posty. Každý odehrál minimálně 2 utkání. Velká chyba, že jsme nehráli už loni.

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll