Premiérový čtyřbodový zisk!

Tahle neděle se, co se týče počtu získaných bodů opravdu vyvedla! Po prvním zápase by nikdo neřekl, že to takhle všechno dopadne, ale jak se říká, stát se může všechno. Tentokrát kromě hráček vyrazil do Chocně i náš trenérský pomocník/fanoušek Jirka. Děkujeme za podporu! Cestou do haly jsme v Chocni vyzkoušeli všechny výjezdy hlavního kruhového objezdu, ale nakonec se povedlo, však, kdo hledá, najde.

Do prvního zápasu nastoupila Klárka na náhře, Kika na účku, Káťa s Kíšou na bloku, Terezka s Luckou na smeči a Baruška na liberu. První set jsme nejprve začaly trochu opatrně, ale postupně jsme se do toho dostaly a držely se soupeřem krok, v koncovce se nám však podařilo odskočit a v prvním setu tedy vítězíme 25:19! S nadšením, že to dneska půjde, jsme nastoupily do druhého setu. Hned na začátku si soupeř vypracoval poměrně slušný náskok, tady se ale ukázal týmový duch, dokázaly jsme se zvednout, dotáhnout soupeře a set dokonce i vyhrát 27:25! Vedly jsme tedy už 2:0 na sety. Třetí set byl opět velice vyrovnaný, dlouhé výměny nás dovedly až do stavu 22:22, kde se však nakupilo pár chyb a soupeř bere tento set pro sebe. Ve čtvrtém setu však přišla naše obvyklá krize, nefungovalo asi vůbec nic. Jelikož jsme nebyly schopny žádného zvratu, set si pro sebe poměrně rychle vzal soupeř. Následoval už klasicky tiebreak. Ten jsme však bohužel nezačaly vůbec dobře. Smůla se s námi táhla po celý pátý set a po dlouhé době v tiebreaku prohráváme.

TJ Svitavy : Volejbalový klub Choceň 2:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily ve stejné sestavě a s tím, že to takhle nenecháme. Hned první set přichystal velké drama. Hrál se vyrovnaný volejbal od začátku, až do konce. Naše chuť hrát byla opravdu velká, proto po boji vítězíme v prvním setu 30:28! Do druhého setu jsme nastoupily v pohodové náladě, hrály jsme si svoji hru a těžily ze soupeřových chyb. Druhý set tedy připadl taktéž nám – 25:19. Ve třetím setu jsme opět kvůli vidině brzké výhry lehce polevily, soupeř se zvedl a využil toho, získal tedy tento set pro sebe. Odhodlané to ve čtvrtém setu zlomit jsme nastoupily na hřiště a opět začaly hrát svoji hru a diktovat tempo výměn. Set jsme dotáhly do vítězného konce – 25:19! Takže můžeme slavit další výhru za 3 body!!!

TJ Svitavy : Volejbalový klub Choceň 3:1

Velká pochvala opět dnes patří všem hráčkám. Ve většině setů byla vidět obětavost vyhrát každou výměnu. Dokázaly jsme vybojovat bod i z některých zdánlivě nevybratelných balonů. Musíme trochu zapracovat na té psychické stránce, abychom se dokázaly častěji zvednout ze dna a nezůstávat tam moc dlouho, když se nedaří, pak nás to většinou stojí body. Zvláštní pochvala pak dnes patří Kátě, která se po lehčím zranění vrátila do hry a předvedla parádní výkon. Na síti dnes neměla konkurenci! Příští týden se vám zase předvedeme na domácí palubovce, tak doufáme, že dorazíte!

Za Svitavy hrály: Kopečná Kika, Dvořáková Klárka, Kissová Terka, Motálková Terka, Dědková Lucka, Smělá Baruška a Kroulíková Káťa

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll