Přímá cesta s drobným zaškobrtnutím !!!

V sobotu 16.2. jsme po čtrnáctidenní pauze vyrazily do haly hráček USK Pardubice s odhodláním získat plný počet bodů (stejně jako v domácím zápase, kdy jsme vyhrály 3:1 a 3:0). Cesta byla klidná, a tak jsme se v největší pohodě po hodině dostaly na pardubickou palubovku.
Dopředu nám bylo jasné, že i když je soupeř v tabulce hluboko pod námi, hrát s ním jednoduché rozhodně nebude, a tak bylo důležité ho nepodcenit.
První zápas - TJ Svitavy - USK Pardubice 3:0 (11, 19, 17)
Volejbalistky domácího týmu si zřejmě nechtěly vyplýtvat veškerou sílu při rozcvičování, což bylo nejspíš důvodem toho, že začaly chystat sako až po půl 10.
V 10 hodin začal první zápas a my jsme v základní sestavě Marti s Kájou na smeči, Vendy s Aničkou na bloku, Renči (Šimi) na nahrávce a Monči na postu univerzálky vtrhly do zápasu. Náš výborný start nedovolil protihráčkám v červených sukýnkách se ani rozehrát. Dobrý začátek ale bohužel střídaly slabší chvilky, a tak nám dost pomohly dlouhé série Renči a Káji na servisu. Udržet vývoj zápasu na naší straně pomáhaly tvrdé útoky Marti i vychytralé míče zahrané od Monči, Vendy a Aničky. Bez větších potíží jsme po hodině odcházely spokojené do šatny.
Druhý zápas - TJ Svitavy - USK Pardubice 3:1 (11, -18, 17, 23)
Kvůli bolavému rameni Monči musel trenér míchat se sestavou - Kája s Vendy hrály na bloku, Anička na postu univerzálky a Marťa s Natkou na smeči. Dobrému výkonu v obou zápsech hodně pomohla Renča svou stabilně dobrou náhrou.
Začátek z prvního zápasu se nám podařil napodobit, ale bohužel i mistr se někdy utne, a tak se i nám "podařilo" darovat soupeři jeden set. Nejvíce chyb jsme začaly dělat v útoku a příjmech, což se nám málem vymstilo i ve čtvrtém setu.
Nakonec vše dobře dopadlo a k ničemu většímu jsme pardubické hráčky nepustily, a tak jsme z Pardubic odjížděly s 6 body a úsměvy na tváři.
Sestava: Renča Odvárková, Lucka Šimková, Monča Šařecová, Anička Bartošová, Kája Maděrová, Vendy Svobodová, Naty Říhová, Marťa Fröhdeová. Na trenérské židli Jiří Kusý.