Prohraná bitva neznamená prohranou válku

Jak již z názvu asi vyčtete, svitavské muže nepotkala zrovna vydařená výprava do Hradce Králové, kde na výročí 100 let od založení sehráli dvojzápas s TJ Slavií Hradec Králové B. Ovšem neřekl bych, že se máme za co stydět. Pojďme si projít obě utkání a uvidíte sami, že tak velká tragédie to zase nebyla.

První zápas začal velice nervózně. Soupeř nás tlačí servisem, příjem tedy není zrovna nejpřesnější, což vede k nedůrazu na síti. Tento faktor naopak vůbec nechybí na opačné straně sítě. Domácí jsou s přehledem schopni pravidelně útočit ze všech předních sledů a naše defenziva si s tím jen málokdy ví rady. Nevydařený první set končíme s čtrnáctkou. Pokus o restart našich hlav se projevuje téměř od začátku dalšího dějství. Co nás však více než dost trápí, je tentokrát náš vlastní servis, kdy se s počtem zkažených podání dostáváme až na počet 6! Toto žalostné číslo nás nakonec stojí možnost srovnat krok s Hradeckými, když druhou sadu ztrácíme poměrem 21:25. Když už se vše zdá beznadějné, dostavuje se svitavská mašina, na jejíž příchod jsme čekali jako Židé na příchod spasitele. Příjem už nelétá jako albatros nad mořskou hladinou, nahrávky od Nikouška jsou přesnější než švýcarské hodinky a dokonce i skládáme na útoku. Světe div se, my hrajeme volejbal, na který se dá koukat a který nám získává vyhraný set v poměru 25:20. Čtvrtý set byl od úvodu více než vyrovnaným. Tahačky o každý balón jako o poslední kus zlevněných bot o polovinu ve výprodeji, jenže jsme muži a boty nás moc neberou. Z závěru nezvládáme tíhu okamžiku, smolně necháváme zazářit jinak dosti nevýrazného soupeřícího hráče nerazantními útoky a koncovka jde ve prospěch soupeře.

TJ Slavia Hradec Králové B - TJ Svitavy 3:1 (14, 21, -20, 21)

Hodinová pauzička, pojídáme Pallouškovy tousty, někteří čistí hlavu na obligátním tabákovém opojení před halou, projíždíme si každý v hlavě své chyby a co je třeba zlepšit do dalšího klání. Odhodláni vrátit to soupeři i s úroky se vrácíme na palubovku. To bychom ale nebyli my, kdybychom hned ze začátku nezačali ztrácet. Téměř jako přes kopírák dostáváme na frak a nic se nám nedaří. Malou cenou útěchy může být fakt, že tentokrát první set prohráváme s 15 body místo původních čtrnácti. Bohužel pro nás se ale nedaří pokračovat v nastaveném trendu a vzchopit se v dalším setu. Znovu jsme zatlačeni servisem, jehož razanci nejsme schopni oplácet, skládáme minimum balónu a náš pohyb v poli se nedá zrovna popsat slovem "aktivní". Pokud se dá vypíchnout na hře našeho týmu jistá věc, pak je to bezpochybně absolutní inkonzistence našeho výkonu. Ve třetím dějství, možná také za přispění mírného podcenění od soupeře, začínáme znovu hrát sport známý jakožto odbíjená. Na hřišti drhneme parkety, padá minimum balónu, na síti jsme důrazní, důslední a hlavně úspěšní! Všichni si fandíme, nikdo na nikoho nekřičí a zničehonic bereme vítězství a snížení v zápase. S touto motivací a s vidinou získaných bodů se pouštíme do kritického setu celého zápasu. Znovu je to identické s prvním zápasem, kdy si ani jeden z celků nevytváří větší výhodu a set s pořadovým číslem čtyři tak spěje v hektické, dokonce až infarktové koncovce. K naší smůle jsme to ale opět my, kdo musí k závěru zápasu dotahovat a možná až symbolicky to nezvládáme, když poslední náš servis končí v zámezí.

TJ Slavia Hradec Králové B - TJ Svitavy 3:1 (15, 17, -18, 23)

TJ Svitavy v Hradci Králové reprezentovali: Nikolas Zoikas, Michalis Zoikas, David Pišín, Pavel Simon, Adam Tomášek, Alexander Konečný, Miroslav Odvárka, Jakub Pavlík, Michal Palla, Lukáš Abrahám, Jiří Johanides, Jan Špaček a trenér pan Adam Čížek.

Tento dvojzápas nám nepřinesl sice žádné body, ale i tak z něj můžeme hodně vytěžit a tak tato prohraná bitva pro nás ve finále může znamenat i vítěznou válku, pakliže budeme schopni dále hrát naši hru. Dokázali jsme si, že když opravdu chceme a táhneme za jeden provaz, umíme hrát kvalitní volejbal. Nyní již máme vytvořený obrázek o naší hře a máme základy, na kterých se dá stavět. To vše budeme chtít ukázat při další příležitosti na domácím zápase! Přijďte nás podpořit do haly Na Střelnici v neděli, 4.11. od 10:00 v dvojutkání proti družstvu Volejbal Červený Kostelec!