Propadák na prvním turnaji extraligy kadetů

První a rozřazovací turnaj extraligy kadetů se konal pro svitavský tým v Hradci Králové. Našimi soupeři ve skupině byla Olomouc a domácí tým. Ve druhé podskupině se utkala družstva Green Volley Beskydy, Kojetína a Lanškrouna. První dva ze skupin poté poté postupovali do bojů o 1.-4. Poslední ve skupinách si to rozdali o 5. místo.

Svitavy - Olomouc 3:1 (-22, 22, 18, 24)

Soupeř tvořen převážně talontovanými hráči ročníku 2005 nás od úvodu zaskořil především na přihrávce. My tomu pomáhali množstvím nevynucených chyb předevěím na útoku. Prohráváme první set. Od druhého, ale i přes vedení soupeře získáváme jistotu a otáčime na 2:1. Poslední set opět drama. Z 16:21 na 26:24, karta pro asistenta trenéra (= pokuta do píny) a šťastné vítězství.

Svitavy - Hradec Králové 0:3 (-18,-23,-22)

První set propadák, od druhého vyrovnaná hra. My vždy jdeme do koncovky s vedením, které naší nezkušeností ztrácíme. Ve skupině končíme na druhém místě a druhý den nás čekají favorité z Beskyd a Kojetín, který se hodně protrápil v prvním zápase s výborně harajícím Lanškrounem.

Svitavy - Green Volley Beskydy 0:3 (-21, -13, -19)

Kádr s několika reprezentanty jsme v prvním setu zaskočili velmi solidním výkonem především v poli. Od poloviny druhého setu ale přišli série podání ze strany soupeře a my si nadělali do kalhot. Odevzdaný projev a opět 0:3.

Svitavy - Kojetín 0:3 (-16, -17, -16)

Po hromobití v šatně po předchozím zápase kluci nastoupili s velkýnm odhodláním. Soupeř se ale po celý turnaj zlepšoval. Předchozí zápas dokázal otočit s Hradcem z 0:2 a 15:18 a dostal se do neuvěřitelného laufu. My i přes snahu na bezchybně hrajícího soupeře absolutně nestačili. Na naší straně nás opět srážely nevynucené chyby. V turnaji končíme tedy až čtvrtí a v prvním turnaji začneme ve 4. skupině. Je na čem pracovat. S výjimkou pole a v některých chvílích přihrávky jsme ve všech ostatních činnostech zaostávali. Další turna1 na konci října. Místo zatím neurčeno.