Proti Kostelci za plný počet bodů!

V neděli 4.11. jsme od 10:00 hostili v hale Na Střelnici družstvo Červeného Kostelce. Po minulém týdnu, kdy jsme selhali v Hradci Králové, byla naše sestava doplněna o novou posilu, se kterou jsme vyrukovali na soupeře s jasným cílem - získat všech 6 bodů a přiblížit se čelu tabulky.

První zápas začal velice nervózně. Soupeř nás dokonce místy zatlačil servisem, jenž na naši stranu podával ze země. Nepřesnosti v poli jsme ale dokázali zlepšit alespoň hrou na síti, ovšem náskok soupeře byl až moc velký, abychom jej dotáhli, a tak ztrácíme první set s devatenáctkou. Ke konci prvního setu však na naší straně dochází k zásadní změně, když se na plac dostává staronový hráč Alex Jedlička. Jeho přínos v ofenzivní fázi snad ani nelze slovy popsat a tak to vyjádřím v číslech. Úspěšnost na útoku (nejen jeho, ale celého týmu) vzrostla nad slušných 80%, hosté navíc začínali mít i problémy s naší obranou na síti, byť v poli jsme stále ještě měli mezery. V polovině druhého setu tak volíme výměnu libera, kdy Johyho střídá Piškot. Druhý set získáváme díky bezchybné koncovce za stavu 25:21. Jistě jste někdy při opravě mechanického zařízení zažili, že se nepohybuje tak jak má, ale stačí použít starou dobrou WD-40 a po pár chvilkách už šlape jako švýcarské hodinky. Ze Švýcarska. Ne ty, co vám nabízí pochybné existence na bleším trhu ve vedlejší vesnici. Z našich hodinek se ale pomalu, avšak jistě, stává v průběhu zápasu spíše orloj, na který je vskutku radost pohledět. Ve třetí sadě přichází ještě větší zlepšení na síti, přidáváme více a více bodových bloků a náš oponent jen věší hlavu. Třetí set je náš v poměru 25:18. Často se ve Svitavách (i na výjezdech) stává, že máme problém s ukončením zápasu, když jsme ve vedení, psychické výhodě a máme soupeře takříkajíc na lopatě. V neděli jsme však nechali svitavský syndrom očividně doma a svoji premiéru si tak mohl od začátku setu užít i Honza Špačků, který do té doby zatím jen střídal. I díky jeho velkému přesahu na síti dále nedovolujeme soupeři moc útočit a připisujeme si nejen další body díky obraně na síti, ale také zatím nejjednoznačnější set v dosavadní sezoně - 25:14. Celý zápas ukončujeme vítězně a za 3 body, přichází děkovačka divákům a odchod na zaslouženou přestávku.

TJ Svitavy - Volejbal Červený Kostelec 3:1 (-19, 21, 18, 14)

Ve vedlejším podniku se občerstvujeme nápoji všeho druhu a všech možných chutí, Palloušek nám doplňuje síly domácími bramboráčky od maminky, s Lišákem řešíme možnosti vysílání našich dalších utkání (sledujte bedlivě Facebook Volejbal Svitavy pro info) a hlavně se uklidňujeme, že soupeře dokážeme ještě jednou smáznout v podobném stylu.

Se stejnou sestavou s jakou jsme skončili první utkání pokračujeme i nadále. První set opět dost nervózní, z naší strany roztěkaný a nepřesný. Naštěstí pro nás je na tom soupeř úplně stejně, a tak první set dochází do velice vyrovnané koncovky, kterou znovu zvládáme my díky menšímu počtu nevynucených chyb (25:22). Co naší hře chybí k dokonalosti je naopak vysoký počet zkažených servisů, jenž nás málem stál druhou sadu. Tam už měl soupeř veliký náskok, ovšem pečlivou a trpělivou hrou nejen srovnáváme, ba dokonce i otáčíme stejně elegantně jako když si o víkendu otáčíte s přáteli selátko na rožni (27:25). Na rožni se museli cítit i červenokostelečtí, pro které už nebyla jiná možnost než jít do další sady se vším co mají. My se naopak drželi oblíbeným heslem: "Hala je zaplacená, pojďme toho využít." Čehož paradoxně využili hosté a potřetí již ve vyrovnaném konci setu nedovolili další porážku (23:25) a poslali tak zápas do čtvrtého dějství. V něm už jsme ale přímo před zraky naplněné jižní tribuny schopni držet soupeře na uzdě, pomáhat si kvalitním útokem, obětavostí v poli a dokonce i zlepšeným servisem. S 24 body na kontě si dokonce i Nikoušek přes značnou nevoli trenéra dovolí smečovaný servis (normálně je náš nahrávač expert na plachtící servis) a byť jej nekazí, přímý bod taktéž nezískává. Naštěstí pro nás (a hlavně pro něj), nás to nestojí vedení a my i druhý zápas ukončujeme vítězně a znovu za plný počet bodů.

TJ Svitavy - Volejbal Červený Kostelec 3:1 (22, 25, -23, 19)

TJ Svitavy reprezentovali: Nikolas Zoikas, Michalis Zoikas, David Pišín, Pavel Simon, Adam Tomášek, Alexander Konečný, Miroslav Odvárka, Jakub Pavlík, Michal Palla, Lukáš Abrahám, Jiří Johanides, Jan Špaček, Alexandr Jedlička a trenér pan Adam Čížek.

Díky tomuto vydařenému počinu se v tabulce KP I. třídy posunujeme s 10 body na dělené šesté místo s TJ Slavií Hradec Králové B, ale hlavně se držíme v kontaktu s čelem tabulky! Další týden sice hrajeme mimo Svitavy, ovšem velice blízko a tak vyzýváme fanoušky, aby nás přijeli podpořit, neboť s vámi v zádech se nám to lépe hraje! Zavítáme do sousední Litomyšle, kde nás pohostí domácí v Městské sportovní hale. Pozor změna oproti klasickému plánu, příští týden hrajeme výjimečně již v sobotu, 10.11. od 10:00!

Na závěr bychom rádi jménem celého týmu poděkovali za vaši nedělní přízeň, snad jsme se vám dostatečně odvděčili šesti body a uvidíme se při dalších domácích utkáních!