První desetisetová sobota je tu!

V sobotu 20.10. 2018 jsme nastoupily k našemu prvnímu domácímu zápasu v téhle sezoně. A jak už jste si v názvu přečetli, volejbalu jsme si užily, jak nejvíc jsme mohly. A jak prohlásila Renča, kdyby se mohl jeden zápas hrát na 6 setů, tak my bychom si jich na 100 % zahrály všech 6. Tak moc ten volejbal milujeme.

Do prvního zápasu proti Chocni nastoupila na náhře Renča, na účku Kika, na smeči byla Lucka s Maki, na bloku Vendy a Zdenča (posila z kadetek) a na liberu jako vždycky naše Baruška. Tentokrát to z lavičky skvěle koučovala naše Evča. Hned od začátku zápasu jsme si začaly tvořit náskok, fungoval příjem, útok i obrana a Choceň celou dobu hrála tak nějak zakřiknutě. První set jsme si tedy vzaly pro sebe poměrem 25:21. Ve druhém setu jsme v naší krasojízdě pokračovaly, a i když jsme v koncovce udělaly pár chyb set jsme nepustily a poměrem 26:24 šly do vedení 2:0 na sety. Nadšené, že to dneska jde docela snadno jsme nastoupily ke třetímu setu. Ale co se nestalo, soupeř vyměnil nahrávačku a rozehrál se… S čímž jsme se nebyly schopné úplně srovnat očividně. Začaly se kupit chyby, soupeř zlepšil servis a nám začal lítat příjem. Takže tento set si pro sebe urvala Choceň 25:20. Ale nevěšely jsme hlavu, byl tady ještě set čtvrtý, navíc ztratit vedení 2:0 by byla škoda. Bohužel ani ve čtvrtém setu se nám nepovedlo zápas ukončit, průběh byl v podstatě stejný jako v předcházejícím setu a nejtěsnějším bodovým rozdílem nám uteklo vítězství. Hurá do tiebreaku tedy. Ten jsme bohužel nezačaly vůbec dobře. Kdo ví, zda se začala projevovat únava nebo došlo ke ztrátě elánu kvůli promrhanému vedení? Tiebreak si totiž od začátku kontrolovala Choceň, a i když jsme se pokusily o nějaký zvrat nepovedlo se. První zápas tedy prohráváme 2:3.

TJ Svitavy : VK Choceň 2:3

Do druhého zápasu jsme po týmové poradě nastoupily s několika změnami. Na náhru šla Anička, na účku zůstala Kika, na bloku Vendy se Zdenčou, na smeč šla Lucka s Káťou (další posila z kadetek) a na liberu opět Baruška. První set jsme opět začaly stejně jako první set prvního zápasu, všechno fungovalo, jak mělo a znamenalo to výhru v prvním setu 25:19. Ve druhém setu se opět trochu nakupily chyby na příjmu čehož soupeř využil a druhý set si vzal pro sebe 25:22. Do třetího setu jsme udělaly změnu a sice na účko šla Renča. Změna na soupeře zafungovala a třetí set jsme si tak vzaly pro sebe my 25:14. Rozhodnuté to tentokrát už dotáhnout do konce jsme se pustily do 4. setu. Haha, ty chyby na příjmu si nás zase našly. A opět tím nejtěsnějším bodovým rozdílem si soupeř vynutil druhý tiebreak. Ten jsme si však už od začátku pečlivě kontrolovaly my, a i přes drobné zaváhaní v koncovce jsme ho dovedly do vítězného konce.

TJ Svitavy : VK Choceň 3:2

No, co k tomu říct. Zápas to nebyl vůbec špatný, ani jeden. Jen je prostě třeba zapracovat na příjmu, byť měl soupeř kvalitní servis. Pochvala patří všem hráčkám, obzvláště pak našim benjamínkům Zdenče a Kátě, které předvedly skvělý výkon. Zdenča v obraně odvedla opravdu veliký kus práce, neprošlo nic. A těch 10 setů, jako mohlo jich být méně. Ale my prostě na tu obhajobu titulu tiebreakových královen tvrdě dřeme. Nemyslete si. V poslední řadě bychom rády poděkovaly všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit a doufáme, že se na ty naše tiebreaky budete chodit koukat i nadále. Příští týden hrajeme v Dolním Újezdě, tak nám držte palce!

Počet tiebreaků v této sézoně: 3/4

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Lucka Dědková, Maki Šauerová, Vendy Svobodová, Renča Odvárková, Anička Loukotová, Káťa Tesařová a Zdenča Kladivová.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll