První a druhé místo na závěr podzimní části

Poslední podzimní kolo krajského přeboru přípravek zavedlo naše chlapce do České Třebové. Cíl stanovený trenérem byl: Áčko vyhrát všechno a jeden z týmů B nebo C se udržet v elitní skupině. Cíl se podařilo splnit, ale v průběhu turnaje se ukázalo, že jsme měli na víc a chybělo jen málo k tomu, abychom obsadili první tři místa.

Již úvodní utkání naznačilo, že karty jsou dnes rozdány jinak. Naše béčko si celkem snadno poradilo s Litomyšlským áčkem, které bylo až doposud nejvážnějším soupeřem našeho áčka v souboji o celkové první místo. Béčko Svitav nakonec prohrálo pouze s našim elitním týmem a zaslouženě obsadilo druhé místo.

Tým TJ Svitavy C prohrál všechna svoje utkání a padá zpět do skupiny B. V průběhu turnaje trenér ve skrytu duše doufal, že by naše céčko mohlo lanškrounské áčko a dnes nevýraznou Litomyšl A porazit. Díky nestabilitě herních činností Káji a Filipa (oba vynechali letní přípravný kemp) a ukvapené hře Davida Kvapila se to však nepodařilo. Blíže jsme byli k vítězství nad Litomyšlí. V obou setech jsme si vypracovali dostatečný náskok (např. 9:0 v prvním setu), soupeř nás ale pokaždé dotáhl a v koncovkách nás srazily elementární chyby ve zpracování míče.

Sestavy:

TJ Svitavy A: Mirek, Sašena, Jirka a Dan
TJ Svitavy B: Číža, Ondra, Martin a Karpa
TJ Svitavy C: Filip, David, Kája a Ronald

Výsledky:

SY A - SY B 2:0 (18, 23)
SY A - Litomyšl A 2:0 (14, 9)
SY A - SY C 2:0 (13, 20)
SY A - Lanškroun A 2:0 (23, 8)

SY B - Litomyšl A 2:0 (22, 9)
SY B - SY C 2:0 2:0 (22, 15)
SY B - Lanškroun A 2:0 (17, 15)

SY C - Litomyšl A 0:2 (-23, -20)
SY C - Lanškroun A 1:2 (-20, 23, -10)

Pořádí 5. kola krajského přeboru přípravek chlapců, skupina A: 1. Svitay A, 2. Svitavy B, 3.  Lanškroun A, 4. Litomyšl A (sestup), 5. Svitavy C (sestup). Skupina B: 1. Pardubice (postup), 2. Česká Třebová (postup), 3. Litomyšl B, 4. Lanškroun B.

Celkové pořadí KP přípravek po podzimní části: 1. Svitavy A, 2. Litomyšl A, 3-4. Svitavy B a Lanškroun A, 5. Pardubice, 6. Česká Třebová, 7. Svitavy C, 8. Litomyšl B. 9. Lanškroun B.

Přípravkám nyní začíná zimní přestávka, přebor pokračuje v květnu 2009. Během přestávky budeme hrát tradiční Ústecký pohár v termínech 2. listopadu, 11. ledna, 8. února a 1. března.

Družstvo TJ Svitavy B je nastoupeno k zahájení utkání. Zleva stojí Číža, Ondra, Martin a Karpa.

Ondra Klika proti Mirkovi Odvárkovi v utkání TJ Svitavy B - TJ Svitavy A.

Sašená útočí v utkání áčka proti Lanškrounu A.

Dan nahrává svým spoluhráčům v áčku.

Souboj na síti mezi Davidem a Ondrou v utkání TJ Svitavy B - TJ Svitavy C.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll