První dvojutkání venku a první výhra omlazeného kolektivu v soutěži.

V sobotu 8. 10. 2016 jsme zajížděli k prvnímu dvojutkání u soupeře, kterým byl Benešov. Soupeře ani halu jsme neznali a tak byla trocha obav, jak budeme tentokrát úspěšní.

VK Benešovská 1.volejbalová - TJ Svitavy 3:1 (17,-16,16,21)

Odjížděli jsme nekompletní, školní a volební povinnosti se na nás podepsaly. Základní sestava Dvořáková, Frohdeová, Horáčková, Karafiátová, Havlíková a Šimková si jen velice těžko zvykala na jiný typ haly. Na velký prostor okolo hřiště byly domácí zvyklé a tak jejich naskakované plachtící podání minimálně 5 metrů za zadní lajnou bylo pro nás neskutečným problémem. Bylo jasné, že pokud se s ním vyrovnáme, tak vyhrajeme, protože v útočné fázi jsme soupeře celkem jasně přehrávali. Ovšem daleko víc chyb jsme vyrobili při příjmu a tím se ke kvalitnímu útoku dostali velice zřídka. Výjimkou byl druhý set, kdy se nám několikrát příjem servisu podařil, zakončili jsme a jednoznačně na hřišti dominovali. Ovšem v dalších setech byla situace opět v duchu boje se servisem soupeře, bohužel neúspěšným. Když si k tomu připočítám i některé zbytečné chyby v poli, tak první zápas vyzněl pro domácí.

VK Benešovská 1.volejbalová - TJ Svitavy 1:3 (-21,-18,18,-18)

Na druhý zápas byla jasná taktika, vyrovnat se se soupeřovým podáním. V sestavě byla jediná změna, Karafiátovou nahradila na postu univerzálního hráče Benková. Na halu si již družstvo trochu zvyklo a najednou se přidal i dobrý příjem soupeřova servisu. Vzhledem k tomu, že jsme tentokrát i my dobře podávali a dostávali se do útoku, nebylo dva sety co řešit. Třetí set byl dlouho vyrovnaný, uprostřed setu nám soupeř zase díky servisu utekl a dovedl set k vítězství. Ve čtvrtém setu jsme již opět dominovali a první vítězství v této sezoně jsme si již vzít nenechali.

Co k hodnocení? Jakmile se nám podařilo eliminovat servis soupeře, tak jsme byli jasně lepší. Ovšem s těmito výkyvy se budeme střetávat i v dalším průběhu soutěže. Družstvo je velmi mladé a podléhá atmosféře, když špatně přijímá, tak všichni, když to jde, tak také všichni. To, co jsme pokazili, není neumění, ale je to jenom o hlavě a ztrátě sebedůvěry. Jsme na začátku sezony, nově poskládané družstvo, tak se dají omluvit i některé zbytečné body, vyplývající z nesehranosti. I přes toto všechno velká pozitiva, Dvořáková se dostává pomalu do formy z loňské sezony, Frohdeová si zvyká na pozici přihrávající smečařky (v útoku prakticky bez zbytečných chyb), Havlíková standartně dobrá v útoku i obraně, blokařky obě výborně na servisu i v útoku a obě univerzálky plní přesně to, co je potřeba… Dnes jen ten příjem servisu…Ale cestou domů jsme si slíbili, že se další víkend doma pokusíme o dvě výhry, aby všechny body zůstaly doma.

Za Svitavy hráli:
Sára Benková, Klára Dvořáková, Martina Frohdeová, Monika Havlíková, Linda Horáčková, Andrea Karafiátová, Bára Šimková

Trenér: Martin Knížek

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3544', '', '172.20.0.29', 0, 'ifpe423ou7ephfkrpinl45f2363vu5a3', 0, 1713559737) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174