První dvojzápas úspěšně za námi

TJ Svitavy – VK Choceň: 3:1 (25:20, 26:28, 25:18, 26:24), 3:1 (17:25, 25:15, 25:19, 25:13). První kolo krajského přeboru nám poodhalilo pár změn oproti druhé lize, které nás letos budou čekat. Zápasy rozhoduje pouze jeden rozhodčí, což s sebou přinese bohužel více sporných okamžiků; nemůžeme počítat s technickými time-outy, na které jsme si navykly a bývaly další možností porad a odpočinku; samotná hra soupeřů bude patrně pomalejší, ne tak tvrdá; no a zkušenosti z ligy se nám budou hodit :)

Do prvního zápasu jsme nastoupily v této sestavě: Pája (N), Katka (U), Bláža a Vendy (B), Monča (Jája) s Hankou (S). Utkání jsme začaly dobře, ale jak už to tak bývá, ukázalo se, že se nic nevyhraje samo. Za stavu 18:12 jsme polevily a nechaly Choceň dotáhnout se na dva body, pak jsme ale opět zapnuly a set vyhrály vcelku pohodlně s náskokem pěti bodů. Obdobně klidný set se opakoval ve třetí sadě. Ovšem druhý a čtvrtý set se rozhodovaly až v samotném závěru. Druhý set začal vyrovnaně, pak nám bohužel soupeřky odskočily na stav 15:20 v náš neprospěch. Toto skóre jsme dokázaly stáhnout na vyrovnaný stav 20:20 a šlo se do koncovky. Choceň při svých setbolech zkazila 3x servis, my jsme se ale nad ni nedostaly a set skončil bodovým blokem. Podobně byl rozehraný čtvrtý set, ve kterém jsme dokázaly otočit nepříznivý stav 18:22 na 23:23. Tentokrát jsme závěr zvládly a mohly se radovat z prvního vítězství v sezoně. Zápas jsme až na pár výpadků sehrály dobře, pokud jsme se dostaly pod tlak, bylo to naší vinou. Na hřišti nejvíc vynikala Hanka, která z vysokých náher posílala na půlku Chocně nechytatelné smeče z „druhého patra“ a spánek-nespánek (měla v noci z pátka na sobotu službu v nemocnici) ji evidentně prospěl J Vendy si po letech strávených na liberu s postem blokařky v soubojích nad sítí poradila na výbornou. Dobrou práci odvedly všechny další holky na hřišti, ale i na lavičce, která nás na hřišti celý zápas mohutně s publikem povzbuzovala, a nám se díky jejich podpoře hrálo o poznání lépe.

Do druhého zápasu jsme nastoupily se Sabkou na náhře a Marťou místo Hanky na smeči. První set jsme ve střední části bohužel vůbec nezvládly (chyby na příjmu, když jsme přijmuly, tak jsme nepoložily), postupně jsme prohrávaly 14:16, 15:21, nepomohlo ani dvojité střídání a set jsme tak ztratily 17:25. Do dalšího boje se  pro zklidnění hry na náhru vrátila Pája, na smeč šla Hanka s Marťou, Katka se přesunula na blok a na U se objevila poprvé Renča. Hra se oživila, tři zbývající sety jsme si vcelku s přehledem pohlídaly a „dokráčely“ si pro další vítězství. Pája s Renčou předvedly starou rychlou a úspěšnou spolupráci při náhrách za hlavu. Pokud byla možnost (Hanka se vždy na servisu šprajcla a musela dát třeba 5 bodů v řadě J), vystřídala je Sabka s Jájou, které také uhrály závěrečné míče zápasu. Hanka s Marťou si z hlavního kůlu postupem času v podstatě dělaly, co chtěly. No, a my na bloku jsme samozřejmě pomáhaly dobrou obranou na síti :)

Choceň pro nás byla kvalitním soupeřem hned na začátek a jsem ráda, že jsme obě utkání zvládly.

Moc děkuju všem hráčkám za předvedený výkon a přístup a divákům za povzbuzování. Do dalších zápasů se budeme určitě snažit vyvarovat zbytečných chyb a zkusíme vydržet v nasazení jako např. v posledním setu po celý průběh zápasů.