První polovinu sezóny zakončujeme ziskem 6 bodů!

Druhou prosincovou sobotu jsme nastoupily k našemu poslednímu domácímu dvojzápasu první poloviny sezony a zároveň poslednímu zápasu letošního roku. Měly jsme v plánu získat všech 6 bodů, což se povedlo. Posledním soupeřem, s kterým jsme tuto sezónu ještě nehrály byly Chvaletice, ty sice uzavírají naši tabulku, ale ani tak jsme nesměly soupeře podcenit. Kromě Kíši jsme se tentokrát sešly všechny + Zdenča, kterou už stejně považujeme za vlastní.

Do prvního zápasu nastoupila Baruška na liberu, Anička na náhře, Káťa na účku, Vendy se Zdenčou na bloku a Kika s Luckou na smeči. První set jsme nejprve začaly celkem opatrně, jelikož jsme nevěděly, co od soupeře čekat. Soupeř však v prvním setu moc odpor nekladl, takže jsme celkem v pohodě a poměrně rychle získaly první sadu pro sebe. Druhý set byl ten soupeřův odpor ještě menší, naše podání a útok kvalitnější a z toho tedy nemohlo vzniknout nic jiného než naše velká převaha vedení 2:0 na sety. Ve třetím setu už soupeř začal trochu vystrkovat růžky, ale my jsme se nedaly. Nepovolily jsme soupeři ani set a v herní pohodě jsme si během hodiny došly pro vítězství 3:0!

TJ Svitavy : TJ Energetik Chvaletice 3:0

Po celkem dlouhé pauze jsme nastoupily ke druhému zápasu. Připojila se k nám už i Maki a do prvního setu jsme nastoupily s menší změnou, na účko šla místo Káti Renča. Soupeř taky sestavu prostřídal a očividně mu to velice prospělo. Začal hrát úplně jiný volejbal, v poli byl pohyblivější a my začaly dělat chyby (klasika). Od začátku jsme začaly lehce ztrácet, soupeř si držel náskok celkem dlouho, a i přes rady při oddechovém čase a střídání (vrátila se Káťa) se nám nepodařilo set zvrátit v náš prospěch a po boji prohráváme úvodní sadu 25:27. Druhý set jsme ubraly chyb, a naopak jich pár udělal soupeř. Což nám pomohlo a srovnáváme na 1:1. Ve třetí sadě jsme měly převahu my a soupeři jsme více než 16 bodů nepovolily. Přišel tedy set čtvrtý. V tomto okamžiku už by si mnozí z vás určitě říkali: „A jeje, je to tu zase, čtvrté sety neumíme, bude tu tiebreak.“ Po pravdě řečeno mi hlavou prolétla ta myšlenka taky. Ale tentokrát byla ve tvářích vidět daleko větší odhodlanost ten zápas vyhrát. Byť tomu počáteční skóre moc nenasvědčovalo, od začátku setu jsme opět začaly ztrácet. Ale bojovaly jsme, co to šlo. Potom přišla soupeřova šňůra podání, kdy jsme se dostaly do problémů a začaly prohrávat 9:14. V tento moment se zranila hráčka na straně soupeře a soupeř tedy musel vystřídat. A od této chvíle jsme na hřišti dominovaly jen a pouze my. Soupeři jsme povolily už jen jeden jediný bod a došly si tak pro vítězství 25:15 a tím pádem 3:1. Velkou zásluhu v tomto setu má naše Lucka a její úžasné podání!

TJ Svitavy : TJ Energetik Chvaletice 3:1

Co se týče této soboty, tak je třeba pochválit všechny hráčky za skvělý servis. Hrály jsme si svoji hru, obrana i útok fungovaly. Až na pár momentů byl velmi kvalitní i příjem, a kromě těch pár chyb, které ale děláme pořád a stále, se tomu nedalo nic vytknout. A co se týče první poloviny sezóny, tak tu máme pár čísel. Ale ještě předtím bych chtěla za nás všechny poděkovat fanouškům, kteří nás chodí podporovat, opravdu si toho vážíme. Jste skvělí! A jako kapitánka bych chtěla pochválit všechny svoje spoluhráčky, které podávají skvělé výkony a s takovou skvělou partou je vždy radost jet na každý zápas. Těším se na tu druhou polovinu sezóny.

Počet vyhraných zápasů: 7

Počet získaných bodů: 23

Počet odehraných setů: 73

Počet tiebreaků: 9

Počet najetých kilometrů: 420

Počet vypitých flašek: 2

Počet upečených a snězených buchet: 10

Počet zranění: 0

No ve druhé polovině sezóny hodláme ta čísla zvyšovat! Kromě těch zranění samozřejmě. Teď nás tedy čeká menší pauza a 12.1 2019 opět nastoupíme do boje. Hned první zápas druhé poloviny sezóny začínáme doma, a to proti Pardubicím. Tak doufáme, že dorazíte fandit! Místo bude upřesněno, sledujte facebookovou událost. No a večer? Večer to rozjedeme na v pořadí už 7. volejbalovém plese! Tak si určitě sežeňte lístky. Bude to stát za to!

Teď už mi tedy zbývá jen za celý náš super tým popřát všem krásné svátky, bohatého Ježíška a šťastný rok 2019!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Káťa Kroulíková, Anička Loukotová, Renča Odvárková, Maki Šauerová, Zdenča Kladivová, Vendy Svobodová a Lucka Dědková.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll